anasayfafacebooktwitter
destekhatti
TEMİZ ÇEVRE VE SAĞLIKLI YAŞAM KONULU "RESİMLİ SLOGAN YARIŞMASI"

PAMUKKALE İLÇESİNDEKİ ORTAOKUL VE LİSELER ARASI TEMİZ ÇEVRE VE SAĞLIKLI YAŞAM KONULU

‘RESİMLİ SLOGAN YARIŞMASI’  ŞARTNAMESİ

 1. YARIŞMANIN AMACI:

İlçemizdeki öğrencilerimize çevre bilincinin kazandırılması ve resim yapma becerisini artırmak suretiyle kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve çevre duyarlılığını artırmak amacıyla  Temiz Çevre Sağlıklı Yaşam Konulu Resimli Slogan yarışması düzenlemektir.

 1. YARIŞMA KATEGORİLERİ: Ortaokullar ve Liseler yarışmaya katılabilecektir. Ortaokulları kendi aralarında Liseler kendi aralarında değerlendirileceklerdir.
 1. KONU: Ana tema çevre koruma, kontrol ve temizlik ile sağlıklı yaşam konusu olmakla birlikte yarışmacılar çevreyle ilgili diledikleri konuda çalışabilirler
 1. YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI:
 • Yarışmaya Pamukkale İlçe sınırları içerisinde yer alan resmi ve özel tüm Ortaokullar ve Liseler katılabilir. Katılmak isteyen okullar en fazla 1 (bir) ürün ile temsil edilecektir. Okullar kendilerini temsil edecekleri ürünü kendi İdareleri tarafından seçecektir.
 • Adaylar yarışmaya daha önce bir yerde katılım yapmadıkları eserlerle başvurabilirler. Aksi halde geçersiz sayılır.
 • Yarışma başvuruları yazımızın ilanından itibaren başlayıp 18 Mayıs 2018 Cuma günü saat 17.00’de son bulacaktır. Başvurular Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne ve ya temizlikisleri@pamukkale.bel.tr mail adresinden yapılabilir. Başvuruların kabul edildiği e-posta yoluyla bildirilir. Eserlerin son teslim tarihi 18 Mayıs Cuma günü 17:00’de son bulacaktır. Yarışmayla ilgili soru ve görüşler için 0-258 296 96 96 telefonla veya temizlikisleri@pamukkale.bel.tr adresine e-posta gönderilerek iletişim kurulabilir.
 • Yarışmacılar A3 ebatındaki resim kâğıdına yapılmış resimlerle katılabilirler. Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbestir.(Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb)
 • Her okul öğrencilerin başında sorumlu bir öğretmen getirmeyi kabul eder. Sorumlu öğretmen isimlerini katılım formunda bildirmeyen okulların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 • Eserler teslim edilirken yapıtların hiçbir yerine okul veya kişilere ait kimlik bilgisi yazılmayacak; yarışmacılar rumuz kullanacaklardır. Kimlik bilgileri ekteki forma doldurularak rumuzun üzerine yazıldığı ayrı bir zarf içerisinde eser ile birlikte Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne teslim edilecektir.
 • Seçici Kurul, yarışmaya katılan eserlerin konu, içerik, kabiliyet ve anlatım bakımından özgün olmasına dikkat edecektir. Başka bir kişiden veya yapıttan alıntı olduğu anlaşılan eserlerin sahibi yarışma dışı kalacaktır.
 • Katılımcı okullar yarışmanın sonuçlarının Pamukkale Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinliğinde açıklanacağını kabul eder ve sorumlu öğretmeleriyle orada hazır bulunmalıdırlar.
 • Eserler posta, kargo ya da elden teslim edilebilir. Posta ve kargolardaki gecikmeden Pamukkale Belediyesi sorumlu değildir.
 1. ESERLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ
 • Gelen eserler 21-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında jüri tarafından değerlendirilecek ve sergilenmeye değer bulunan eserler öğrencilere ve bağlı bulundukları okul müdürlüklerine bildirilecek; aynı zamanda Pamukkale Belediyesi web sayfasında duyurulacaktır.
 • Sergilenmeye değer bulunan eserler 5 Haziran 2018 Salı günü öğrenciler tarafından Pamukkale Belediyesi Çevre Günü Etkinlik alanında sergilenecektir.
 • Eserlerin değerlendirilmesinde bilgi, beceri, yaratıcı düşünce ve özgünlük ile kabiliyet, gibi ölçütler göz önüne alınacaktır.
 1. ÖDÜLLER VE ÖDÜL TÖRENİ
 • Ödül olarak birincilere Bisiklet ve birincilik madalyası, ikincilere Eşofman ve ikincilik madalyası, üçüncülere Top ve Tişört ve üçüncülük madalyası verilecektir. Ayrıca dereceye giren okullara plaket verilecektir.
 • Ödül töreni 5 Haziran 2018 Salı günü Pamukkale Belediyesi Çevre Günü Etkinliği’nde yapılacaktır.
 1. YARIŞMA TAKVİMİ:

Eserlerin başvuruları ilan tarihinde başlayacak olup son başvuru tarihi: 18 Mayıs 2018  Cuma günü mesai bitiminde verilecektir.

Son teslim tarihi:18 Mayıs 2018

Seçici kurulun değerlendirmesi: 21-25 Mayıs 2018

Ödül töreni 5 Haziran 2018 Salı günü Pamukkale Belediyesi Çevre Günü Etkinliği’nde yapılacaktır.

 1. YÜRÜTME VE DİĞER HUSUSLAR:

      Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce yapılacaktır.

Yarışma koşullarına uymadığı saptanan, okul ve öğrenciler hakkında ve burada yer almayan hususlarda son kararı verme yetkisi Pamukkale Belediye Başkanına ait olup alınacak kararları kesindir. İtirazlar kabul edilmez.

 1. YARIŞMA İLETİŞİM ADRESİ :

PAMUKKALE BELEDİYESİ Temizlik İşleri Müdürlüğü

Deliktaş Mahallesi 1988/2 sokak no: 43 Pamukkale Ek Hizmet Binası Pamukkale/DENİZLİ

Tel: 0 (258) 296 96 96

Yürütme Kurulu Dahili: 1230-1059

e-mail: temizlikisleri@pamukkale.bel.tr