PAMUKKALE’DE 19 MAYIS BAYRAMI HEYECANI İKİ HAFTA SÜRDÜ

image

22-05-2023

PAMUKKALE’DE 19 MAYIS BAYRAMI HEYECANI İKİ HAFTA SÜRDÜ

Pamukkale Belediyesi düzenlediği etkinliklerle ilçedeki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunun iki hafta sürmesini sağladı. Etkinliklerin son gününde düzenlenen yarışmalara Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki bizzat katılarak, dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

Pamukkale Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Seyir Tepesi Gençlik Vadisi’nde iki hafta süren çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinliklerde, liseli gençler Seyir Tepesi Gençlik Vadisi’ndeki macera parkuru, zipline ve dağ kızağına binerek gönüllerince eğlendiler. Buna ek olarak 21 Mayıs Pazar günü Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda düzenlenen “Pamukkaleli Gençler Yarışıyor” etkinliği düzenlendi. Pamukkaleli gençlerin gençlik haftasındaki yarışma heyecanına Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de eşlik etti. Pazar günkü etkinlikteki yarışmalara gençler büyük ilgi gösterirken, yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri Başkan Örki tarafından takdim edildi.

GENÇLER ÇOK MUTLU OLDU

Gençlik Vadisi’nde macera parkuruna katılan gençlerden Yunus Emre Eryılmaz, “Hacı Yılmaz Emine Urhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyorum. Bu etkinlikler gençler için çok güzel olmuş. Gençlerin Seyir Tepesi’ni gezip görmesi için de güzel olmuş. Heyecan verici etkinlikler. Önemli günlerde Seyir Tepesi’nde böyle etkinlikler yapılması önemli. Bu güzel etkinlik için Pamukkale Belediyemize ve Avni Başkanımıza teşekkür ederiz” dedi. Gençlerden Ramazan Erdoğan ise “16 yaşındayım, lise öğrencisiyim. Özellikle lise öğrencilerine yönelik böyle güzel bir etkinlik yaptıkları için Avni Örki’ye teşekkür ediyoruz. Seyir Tepesinde bulunan Zipline, Dağ Kızağı ve Macera Parkur’u gençler için çok güzel olmuş. Özel günlerde bu hizmeti sundukları için Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederiz” diye konuştu.

PAMUKKALE’DE GENÇLER YARIŞTI

Pamukkale Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında gençlerin oluşturduğu takımları yarıştırdı. Sürpriz hediyelerin verildiği yarışmalara onlarca genç katılırken, gençlerin yarışma heyecanına Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de eşlik etti. Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda düzenlenen “Pamukkaleli Gençler Yarışıyor” etkinliğinde, kurulan survivor parkurunda gençler zamana karşı yarıştı. Ayrıca, seyirci olarak eğlenceye ortak olan vatandaşlar için de satranç, dart, hemsbal ve masa tenisi etkinlikleri düzenlendi. Burada yapılan yarışmalar sonunda dereceye giren isimlere ödülleri Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki tarafından takdim edildi. Başkan Örki, “Beni en iyi gençler anlar diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne kadar da haklı. Gençlerimiz çok zeki, gençlerimiz çok atik, gençlerimiz adeta fırtına gibi geleceğe umutla koşuyor. 19 Mayıs coşkusunu gençlerimizle bir arada yaşamak istedik. Pamukkale Belediyesi olarak her yıl çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu yıl da etkinliklerimizi iki haftaya yaydık. Denizli’mizin, bölgemizin en özel mekânlarından olan Seyir Tepesi Gençlik Vadisi’ni gençlerimize açtık. Doyasıya eğlendiler, eğlendik. Bu büyük coşkumuzun finalinde de yarışmalar düzenledik. Onlarla birlikte bizlerde katıldık yarışmalara. Yorgunluğun en güzel halini yaşadık. Etkinliklerimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu aziz vatan için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor tüm gençlerimizin bayramını tekrardan kutluyorum” dedi.

 

ETKİNLİKLERE KATILAN GENÇLER MUTLU AYRILDI

Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda düzenlenen “Pamukkaleli Gençler Yarışıyor” etkinliğine katılan hem gençler hem de aileler Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Yarışmalara katılan Süleyman Erkur ve annesi Hatice Erkur, yarışmalarda çok eğlendiklerini ifade ettiler. Görkem Aktaş, “Buraya jimnastik grubumuzla birlikte katılıyoruz. Çok güzel bir bayram geçiriyoruz, gençlik spor bayramını coşkuyla kutladık. Seyir Tepesi’ne çıktık öncelikle, zipline’a bindik, gerçekten çok güzeldi. Yükseklik korkum olmasına rağmen çok eğlendim. Şimdi de burada Survivor parkurundayız. Gerçekten çok güzeldi, her şey için Pamukkale Belediyesine çok teşekkür ederiz” dedi. Nisa Arslan ve Ece Seren de yarışmalara katılarak madalya kazananlardan olarak, “Özellikle arkadaşlarımızla beraber yarıştık. Çok mutlu olduk” dediler. Kendi kategorisinde survivor parkurunda şampiyon olan Miraç Osman Dağ ile annesi Cansu Dağ, “Her şey çok güzeldi, her şey için Pamukkale Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz. Güzel bir gün geçirdik, çocuklarımız çok eğlendi. Madalyamızı da kazandık” diye konuştu.