anasayfafacebooktwitter
destekhatti
DEV SA─×LIK YATIRIMI 3 AY ERKEN TAMAMLANDI 17.05.2018

Pamukkale Belediyesi;

21 Milyon TL’lik mini devlet hastanesini

16 ayda halk─▒n hizmetine sunmaya haz─▒r hale getirdi. 

Hayata geçirdi─či projelerle ilklerin belediyesi olarak dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, Dokuzkavaklar Semti’ndeki Sa─čl─▒k Kompleksi’ni normal süresinden 3 ay önce bitirdi. 16 ayda tamamlanan projenin devir teslim töreninde konu┼čan Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, “Temel atma töreninde 2018 y─▒l─▒n─▒n ilk ay─▒nda bitirerek halk─▒m─▒z─▒n hizmetine sunmay─▒ hedef koymu┼čtuk. Bu hedefimize ula┼čman─▒n gururunu ya┼č─▒yoruz” dedi. 

Pamukkale Belediyesi’nin dev projelerinden olan ve Türkiye’de ilk defa bir ilçe belediyesi taraf─▒ndan yap─▒lan Dev Sa─čl─▒k Kompleksi, normal süresinden üç ay erken bitti ve Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒’na devri gerçekle┼čtirildi. Vali Hasan Karahan e┼čli─činde, Belediye ad─▒na Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin ve Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒ ad─▒na da Denizli ─░l Sa─čl─▒k Müdürü Berna Öztürk’ün imzalad─▒─č─▒ protokolle Dokuzkavaklar Sa─čl─▒k Merkezi’nin Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒’na devri gerçekle┼čtirildi. Denizli Valili─či’nde düzenlenen devir teslim protokol imza törenine Vali Hasan Karahan, Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin ve Denizli ─░l Sa─čl─▒k Müdürü Berna Öztürk kat─▒ld─▒. 

KARAHAN: “HASTANE ┼×ARTLARINDA B─░R H─░ZMET MEKANI” 

“─░limizin sa─čl─▒k konusundaki yat─▒r─▒mlar─▒ devam ediyor” diyen Vali Hasan Karahan,  “Bu konuda hem sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒m─▒z─▒n yat─▒r─▒mlar─▒ hem belediyelerimizin bu konuda ciddi yat─▒r─▒mlar─▒ ve destekleri var. Bu ba─člamda Dokuzkavaklar Semt Poliklini─či ama asl─▒nda hastane ┼čartlar─▒nda hizmet mekân─▒. ─░n┼čaat─▒n─▒ Pamukkale Belediyemiz üstlendi. 21 milyonu a┼čk─▒n bir maliyeti oldu. Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒m─▒z─▒n da yakla┼č─▒k 10 milyonluk harcamas─▒ ile o bölgemiz için, o mahallelerimiz için ve ilimiz içinde büyük bir yat─▒r─▒m olacak. ─░n┼čallah 10 Haziran’da bir de─či┼čiklik olmazsa resmi aç─▒l─▒┼č─▒n─▒ da Say─▒n Bakanlar─▒m─▒z─▒n kat─▒l─▒m─▒ ile hep birlikte yapaca─č─▒z. Hay─▒rl─▒ olsun diyorum” dedi. 

GÜRLES─░N: “PAMUKKALE BELED─░YES─░ ─░LKLER─░N BELED─░YES─░” 

2016 y─▒l─▒n─▒n Ekim Ay─▒’n─▒n ba┼č─▒nda temeli at─▒lan Dokuzkavaklar Semti’ndeki Sa─čl─▒k Merkezi’nde her ┼čeyin bitti─čini ifade eden Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi ilklerin belediyesidir. Birçok alanda ilkler vard─▒r ama bu konuda da Türkiye’de geni┼č kapsaml─▒ olarak bir sa─čl─▒k tesisinin yap─▒lmas─▒ ilk defa bir ilçe belediyesi olarak yapt─▒k ve bunu da sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒na devrettik. Bu projemiz, Pamukkale Belediyesi’nin yapm─▒┼č oldu─ču i┼člerin hepsinin disiplinli, planl─▒ programl─▒ yap─▒ld─▒─č─▒n─▒n bir ispat─▒d─▒r. ┼×öyle ki biz göreve geldi─čimizin ilk 30. ay─▒nda kazmas─▒ vuruldu. Temel atma töreninde 2018’in ilk 3 ay─▒nda bitirerek halk─▒m─▒z─▒n hizmetine sunmay─▒ hedef koymu┼čtuk. Normalinde müteahhitte tan─▒nan süre 2018’in May─▒s Ay─▒’yd─▒. Ama bizim için burada bir gün bile çok de─čerliydi. Çünkü ayn─▒ anda 20 poliklinikte bir günde 2 bin ki┼či hizmet alacakt─▒. 10 gün önce açabilirsek, 20 bin insan─▒n hay─▒r duas─▒n─▒ alacakt─▒k. Bu anlamda biz temel atma töreninde verdi─čimiz sözü yerine getirdik. 16 ayda tamamlanan büyük bir yat─▒r─▒m. Hamdolsun çok gururluyuz” dedi. Ba┼čkan Gürlesin, ba┼čta Ekonomi Bakan─▒ Nihat Zeybekçi olmak üzere, Ak Parti ─░l Ba┼čkan─▒’na, Sa─čl─▒k Bakan─▒’na, ─░l Sa─čl─▒k Müdürlü─čü’ne ve eme─či geçen herkese çok te┼čekkür ederek, “Buras─▒ birlikte ba┼čar─▒lamayacak hiçbir ┼čeyin olmad─▒─č─▒n─▒n bir i┼čaretidir. Yeni kurulan bir belediye olmam─▒za ra─čmen, Pamukkale Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilki ba┼čarmas─▒n─▒n yads─▒namayacak bir konu oldu─čunu dü┼čünüyorum. Yat─▒r─▒m─▒m─▒z─▒n öncelikle Pamukkale ilçemize daha sonrada Denizli ilimize hay─▒rl─▒ olmas─▒n─▒ temenni ediyorum” diye konu┼čtu. 

ÖZTÜRK: “DEN─░ZL─░ DEVLET HASTANES─░’N─░N KÜÇÜK B─░R KOPYASI” 

Dokuzkavaklar Sa─čl─▒k Merkezi’nin Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒’na devir teslim töreninde konu┼čan Denizli ─░l Sa─čl─▒k Müdürü Berna Öztürk ise 2015 y─▒l─▒ndan bu yana dahil oldu─čum bu projenin içinde olmaktan büyük mutluluk duydu─čunu ifade ederek, “Buradaki yap─▒ yap─▒l─▒rken projesini çizdirme görevi bize verilmi┼čti. ─░htiyac─▒m─▒z neyse onu çizdirelim derken projeyi biraz büyüttük. Bu anlamda bize destek olan hiçbir iste─čimizi k─▒rmayan Belediye Ba┼čkan─▒m─▒za tekrar te┼čekkür ediyorum. Sayelerinde bu bina gerçekten de Denizli Devlet Hastanesi’nin küçük bir kopyas─▒ oldu” dedi. Dokuzkavaklar Sa─čl─▒k Merkezi’nin üzerlerine dü┼čen iç dizayn─▒n─▒ da tamamland─▒ktan sonra, içeriye giren hastan─▒n yatak hariç her türlü ihtiyac─▒n─▒ burada görebilece─čini söyleyen Öztürk, ba┼čta Ekonomi Bakan─▒ Nihat Zeybekçi olmak üzere, eme─či geçen herkese çok te┼čekkür ederek, “Bu binada bölge halk─▒na yak─▒┼č─▒r ┼čekilde en iyi sa─čl─▒k hizmeti vermek için elimizden geleni yapaca─č─▒z. Bu bölgenin halk─▒ hak etti─či en iyi en kaliteli sa─čl─▒k hizmetini alacak” diye konu┼čtu. 

M─░N─░ B─░R DEVLET HASTANES─░ G─░B─░ 

Denizli’nin il geneline hizmet verecek olan Dokuzkavaklar Sa─čl─▒k Merkezi’nde Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk, Kad─▒n do─čum, KBB,  Gastroenteroloji, Gö─čüs Hastal─▒klar─▒, Nöroloji, Beyin Cerrahisi, Üroloji, Ortopedi, Enfeksiyon Hastal─▒klar─▒, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Psikiyatri, Cildiye, Fizik Tedavi, Nefroloji poliklinikleri yer alacak. Günde 2 bin poliklinik yap─▒lmas─▒ öngörülen kompleksin bölgedeki 350 bin vatanda┼ča hizmet vermesi planlan─▒yor. Son teknolojiye uygun modern mimari yap─▒yla yap─▒lan binada sedye asansörleri ve yürüyen merdivenler var. 20 farkl─▒ poliklinik hizmetinin yan─▒ s─▒ra tam donan─▒ml─▒ Patoloji laboratuvar─▒, 400 metrekarelik Fizik Tedavi ünitesi ve fizik tedavi havuzu, 650 metrekarelik 30 cihaz kapasiteli diyaliz ünitesi, içinde kemik dansimetri, ultrason, röntgen, BT, MR bulunan kapsaml─▒ görüntüleme hizmetleri, sterilizasyon ünitesi ve laboratuvarlar─▒ bulunacak. Bina içinde ise, 112 Acil Müdahale Birimi yer alacak. Burada acil olarak ilk müdahaleler yap─▒labilecek. 


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER