anasayfafacebooktwitter
destekhatti
"ATIK MALZEMEDEN KULLANILABİLİR MALZEME ÜRÜN YAPMA" YARIŞMASI

PAMUKKALE İLÇESİNDEKİ ANAOKULU VE İLKOKULU ARASI “ATIK MALZEMEDEN KULLANILABİLİR MALZEME ÜRÜN YAPMA ” YARIŞMASI

 1. YARIŞMANIN AMACI: İlçemizdeki Anaokulu ve İlkokulu öğrencilerimize çevre bilincinin kazandırılması ve becerilerini geliştirmek amacıyla Atık Malzemeden Kullanılabilir Malzeme Ürün Yapma” proje yarışması düzenlenmiştir.
 1. YARIŞMA KATEGORİLERİ: Anaokulları kendi aralarında, İlkokullar kendi aralarında değerlendirilecektir.
 1. KONU: Ana tema çevre koruma, kontrol ve temizlik olmakla birlikte yarışmacılar çevreyle ilgili diledikleri konuda çalışabilirler.
 1. YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI:
  • Yarışmaya Pamukkale İlçe sınırları içerisinde yer alan tüm Anaokulu ve İlkokullar katılabilir. Katılmak isteyen okullar en fazla 1(bir) ürün ile temsil edilecektir. Okullar kendilerini temsil edecekleri ürünü kendi İdareleri tarafından seçecektir.
  • Adaylar yarışmaya daha önce hiçbir yerde katılım yapmadıkları yapıtlarıyla başvurabilirler.
  • Yarışma başvuruları yazımızın ilanından itibaren başlayıp 18 Mayıs 2018 Cuma günü saat 17.00’de son bulacaktır. Başvurular Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne veya temizlikisleri@pamukkale.bel.tr mail adresinden yapılabilir. Başvuruların kabul edildiği e-posta yoluyla bildirilir. Yarışmayla ilgili soru ve görüşler için 0-258 296 96 96 telefonla veya temizlikisleri@pamukkale.bel.tr adresine e-posta gönderilerek iletişim kurulabilir.
  • Her okul öğrencilerinin başında sorumlu bir öğretmen getirmeyi kabul eder. Sorumlu öğretmen isimlerini katılım formunda bildirmeyen okulların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Projeler teslim edilirken ürünlerin hiçbir yerine okul veya kişilere ait kimlik bilgisi yazılmayacak; yarışmacılar rumuz kullanacaklardır. Kimlik bilgileri ekteki forma doldurularak rumuzun üzerine yazıldığı ayrı bir zarf içerisinde proje ile birlikte Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne teslim edilecektir.
  • Seçici Kurul, yarışmaya katılan ürünlerin konu, içerik ve anlatım bakımından özgün olmasına dikkat edecektir.
  • Katılımcı okullar yarışmanın sonuçlarının Pamukkale Belediyesi 5 Haziran Çevre Günü Etkinliğinde açıklanacağını kabul eder ve sorumlu öğretmeleriyle orada hazır bulunmalıdırlar.
  • Ürünler Posta, Kargo ya da elden teslim edilebilir. Posta ve Kargolardaki gecikmeden Pamukkale Belediyesi sorumlu değildir.
 1. PROJELERİN DEĞERLENDİRİLMESİ
 • Gelen projeler 21-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında jüri tarafından değerlendirilecek ve sergilenmeye değer bulunan projeler öğrencilere ve bağlı bulundukları okul müdürlüklerine bildirilecek ve katılım sağlanması için gerekli işlemler yapılacaktır. 5 Hazirandan sonra sonuçlar Pamukkale Belediyesi web sayfasında duyurulacaktır.
 • Sergilenmeye değer bulunan projeler 5 Haziran 2018 Salı günü öğrenciler tarafından Pamukkale Belediyesi Çevre Günü Etkinlik alanında sergilenecektir.
 • Projelerin değerlendirilmesinde uygulamada bilimsellik, yaratıcı düşünce ve özgünlük, uygulanabilirlik, ekonomik bir yarar sağlama, açık ve anlaşır olma ve sunumu hazırlamada gösterilen özen gibi ölçütler göz önüne alınacaktır.
 1. ÖDÜLLER VE ÖDÜL TÖRENİ
 • Ödül olarak birincilere Bisiklet ve birincilik madalyası, ikincilere Eşofman ve ikincilik madalyası, üçüncülere Top - Tişört ve üçüncülük madalyası verilecektir. Ayrıca dereceye giren okullara plaket verilecektir.
 • Ödül töreni 5 Haziran 2018 Salı günü Pamukkale Belediyesi Çevre Günü Etkinliği’nde yapılacaktır.
 1. YARIŞMA TAKVİMİ:

Eserlerin başvuruları ilan tarihinde başlayacak olup son başvuru tarihi: 18 Mayıs 2018  Cuma günü mesai bitiminde verilecektir.

Son teslim tarihi:18 Mayıs 2018

Seçici kurulun değerlendirmesi: 21-25 Mayıs 2018

Ödül töreni 5 Haziran 2018 Salı günü Pamukkale Belediyesi Çevre Günü Etkinliği’nde yapılacaktır.

 1. YÜRÜTME VE DİĞER HUSUSLAR:

Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce yapılacaktır.

Yarışma koşullarına uymadığı belirlenen katılımcılar hakkında ve burada yer almayan hususlarda son kararı verme yetkisi Pamukkale Belediyesi Başkanlığına ait olup alınacak kararları kesindir. İtirazlar kabul edilmez.

 1. YARIŞMA İLETİŞİM ADRESİ:

PAMUKKALE BELEDİYESİ Temizlik İşleri Müdürlüğü

Deliktaş Mahallesi 1988/2 sokak No: 43 Pamukkale Ek Hizmet Binası Pamukkale/DENİZLİ

Tel: 0 (258) 296 96 96

Yürütme Kurulu Dahili: 1230-1059

e-mail: temizlikisleri@pamukkale.bel.tr