anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE SPORA VE E─×LENCEYE DOYDU 07.05.2018
  1. Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒ muhte┼čem yar─▒┼člara ve görüntülere sahne oldu

 PAMUKKALE SPORA VE E─×LENCEYE DOYDU

 Pamukkale Belediyesi’nin en önemli organizasyonlar─▒ndan biri olan 2. Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒, 3 gün boyunca Denizlilileri hem spora hem de e─členceye doyurdu.  Me┼čaleli kortej yürüyü┼čü ile ba┼člayan muhte┼čem etkinlik çerçevesinde, sporcular madalya için mücadele ederken Sinan Akç─▒l ve Murat Dalk─▒l─▒ç konserleri co┼čkuyu had safhaya ç─▒kard─▒. Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, 3 gün süren spor oyunlar─▒ ile ilgili olarak, “Etkinliklerimizde bizi yaln─▒z b─▒rakmayan tüm Denizli halk─▒na te┼čekkür ederim” dedi.

Pamukkale Belediyesi çok önemli bir etkinli─či ba┼čar─▒yla tamamlad─▒. ─░lki geçen y─▒l Cumhuriyet Bayram─▒’nda yap─▒lan ve büyük ilgi gören Pamukkale Spor Oyunlar─▒, 4-5-6 May─▒s tarihlerinde “2. Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒” ad─▒yla gerçekle┼čti. ─░lk etkinlik KYK kav┼ča─č─▒ndan üniversite içine kadar devam eden me┼čaleli kortej yürüyü┼čü oldu. Denizli protokolünün tam kadro halinde kat─▒ld─▒─č─▒ yürüyü┼čte dev Türk bayra─č─▒ büyük ilgi gördü. Yürüyü┼č renkli görüntülere de sahne oldu.

AÇILI┼× TÖREN─░ YAPILDI

Aç─▒l─▒┼č töreninde konu┼čma yapan Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, “Turizm, spor ve gençlik bizim en önem verdi─čimiz konulardan biri. Pamukkale Spor Oyunlar─▒ bu üç unsuru kaps─▒yor. Böylesine önemli bir organizasyona ev sahipli─či yapmak bize onur veriyor. Spor sa─čl─▒k aç─▒s─▒ndan çok önemli. Biz de bu etkinliklerimizde sa─čl─▒kl─▒ bir gelecek için örnek olmaya çal─▒┼č─▒yoruz. Biz Pamukkale Spor Oyunlar─▒’n─▒ mini bir olimpiyat olarak görüyoruz. 6 bran┼čta ödüllü ve 6 bran┼čta da etkinliklerimiz olacak” dedi. Denizli Büyük┼čehir Belediye Ba┼čkan─▒ Osman Zolan ise “Pamukkale Spor Oyunlar─▒ içeri─či ile dikkat çekiyor. Denizli halk─▒n─▒n spora te┼čviki aç─▒s─▒ndan bu tür etkinlikler önemli. Ben Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin ve ekibini bu organizasyon için kutluyorum” diye konu┼čtu. Ak Parti Denizli Milletvekili ┼×ahin Tin ise “Pamukkale Spor Oyunlar─▒ ile Pamukkale ve Denizli dünyaya tan─▒t─▒l─▒yor. E─čitim, spor ve sa─čl─▒k konusunda önemli i┼člere imza atan Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, spor oyunlar─▒ ile halk─▒ spor yapmaya te┼čvik ediyor” dedi. Vali Hasan Karahan ise Denizli’ye geleli daha 1 y─▒l olmadan Pamukkale Belediyesi’nin 2. Kez spor oyunu yapt─▒─č─▒na dikkat çekerek, “Denizli her yönüyle örnek bir ┼čehir. Pamukkale Belediyesi’nin bu geni┼č kapsaml─▒ spor oyunu da kentimizin sporla örnek olmas─▒na destek sa─čl─▒yor. Eme─či geçen herkese te┼čekkür ederim” diye konu┼čtu. 

ÜNLÜ ─░S─░MLER PANELE KATILDI

Aç─▒l─▒┼č konu┼čmalar─▒n─▒n ard─▒ndan “Sporda yerel yönetimlerin rolü” konulu panel yap─▒ld─▒. Merve Toy’un sunumuyla yap─▒lan panelde konu┼čan Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, “Biz 4 y─▒l önce kurulan bir belediye olarak sporun ve sporcunun her zaman yan─▒nda olduk. Spor, gençlik ve sa─čl─▒k bizim için önemli. Bu nedenle 6 ay arayla 2 kez geni┼č kapsaml─▒ ve yap─▒ld─▒ densin diye yap─▒lmayan önemli bir etkinlik gerçekle┼čtirdik. Bundan dolay─▒ gururluyuz” dedi. Gençlik Hizmetleri Spor ─░l Müdürü Ahmet ─░bano─člu ise genç nüfusun fazla oldu─ču ülkemizde sporun önemine de─činerek, “Pamukkale Belediyesi spor oyunlar─▒ ile gençli─čin spora aç─▒lan en önemli penceresi olmu┼čtur. Ben bu etkinli─čin birkaç y─▒l içinde mini olimpiyat haline gelece─čine inan─▒yorum” diye konu┼čtu. Ünlü sunucu Murat Murathano─člu da sporun her bran┼č─▒n─▒n önemli oldu─čunu belirterek, “Say─▒n Ba┼čkan Gürlesin sporu seven ve destekleyen bir isim. Onun öncülü─čünde böylesine önemli bir organizasyon yap─▒lmas─▒ çok önemli. Denizlili gençler çok ┼čansl─▒” dedi. Denizlili yüksek atlamac─▒ Miray Akbulut da spora lise y─▒llar─▒nda ba┼člad─▒─č─▒n─▒ ve çok  çal─▒┼čarak hedeflerine ula┼čt─▒─č─▒n─▒n alt─▒n─▒ çizerek, “Sporun her bran┼č─▒ çok önemli. Herkes bir ┼čekilde sporla ilgilenmeli. Ben çok çal─▒┼čarak hem Türkiye dereceleri, hem de Avrupa çap─▒nda ba┼čar─▒lar elde ettim. Hedefim daha büyük ba┼čar─▒lar elde etmek” diye konu┼čtu.

S─░NAN AKÇIL’A BÜYÜK ─░LG─░

Milli atlet Alperen Acet de bireysel sporun zorluklar─▒ndan bahsederek, “Bir çok konuda deste─če ihtiyaç duyuluyor. Hem yerel yönetimler hem de kulüplerin sporculara verdi─či destekler çok önemli” dedi. Ampute Milli Tak─▒m─▒’ndan Bar─▒┼č Telli ise 4 ya┼č─▒nda futbol topunun pe┼činde ko┼čarken geçirdi─či trafik kazas─▒ sonucu baca─č─▒n─▒ kaybetti─čini hat─▒rlatarak, “Bu içimdeki spor a┼čk─▒n─▒ sona erdirmedi, daha da ate┼čledi. Hep hayallerimin pe┼činde ko┼čtum. Bugün o hayallerime ula┼čman─▒n ve daha büyük hayaller kurman─▒n heyecan─▒n─▒ ya┼č─▒yorum” diyerek duygular─▒n─▒ dile getirdi.  “2. Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒” çerçevesinde ünlü sanatç─▒ Sinan Akç─▒l, gençlerle bulu┼čtu. Sahnede sevilen ┼čark─▒lar─▒n─▒ seslendiren Akç─▒l, kendisini izlemeye gelenleri mest etti. Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, yakla┼č─▒k 2 saat süren konser sonunda ünlü sanatç─▒ya çiçek vererek te┼čekkür etti.

HEYECAN CUMARTES─░ DE DEVAM ETT─░

“2. Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒” PAÜ’de cumartesi günkü müsabakalarla devam etti.  PAÜ Spor Salonu’nda taekwondo müsabakalar─▒na ev sahipli─či yaparken, Çad─▒r Spor Salonu’nda masa tenisi, aç─▒k tenis kortlar─▒nda 3x3 basketbol turnuvas─▒, KYK sahas─▒ da Denizli’de ilk kez çim hokeyi turnuvas─▒na sahne oldu. Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin, turnuvalarda dereceye giren sporculara ödüllerini düzenlenen törenlerle verdi. Ayr─▒ca gün boyu sosyal etkinlik alan─▒nda, ok at─▒┼člar─▒ndan sanal gerçek oyun standlar─▒na Yine ayn─▒ gün Pamukkale’de 7. Futbol ┼×öleni ─░lkbahar 2018 Hal─▒ Saha Futbol Turnuvas─▒’n─▒n final maç─▒ oynand─▒ ve rakibi ─░stiklal Dost ─░stiklalgücü’nü 6-4 yenen Zümrüt Zeytinköy Zümrütspor ┼čampiyon oldu. Turnuvada dereceye giren tak─▒mlara ödülleri ve kupalar─▒ törenle verildi.

 KOCAÇUKUR’DA SPOR OYUNLARI HEYECANI

 “2. Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒”n─▒n son gün etkinlikleri Pamukkale travertenlerinin ete─čindeki Kocaçukur’da gerçekle┼čti. Sosyal  etkinlik alan─▒nda 7’den 70’e herkese hitap eden yar─▒┼čmalar yap─▒l─▒rken, 2. Uluslararas─▒ Pamukkale Yar─▒ Maratonu’nda da büyük heyecan ya┼čand─▒. Yerli ve yabanc─▒ 123 sporcunun kat─▒ld─▒─č─▒ 21 kilometre 100 metrelik mesafeyi 1.05.05’lik sürede ko┼čan Fal─▒ K─▒m─▒yo Ma─▒yo birinci olurken, Kenyal─▒ K─▒muta─▒ K─▒pl─▒mo 1.05.30 ile ikinci ve Fasl─▒ Benhadi Youseff ise 1.06.42 ile üçüncü oldu. Bayanlarda ise ilk 3 s─▒ray─▒ alan isimler  1.17.21’lik derecesi ile Kenyal─▒ Da─▒sy Jeptoo K─▒meli birinci olurken,  Bü┼čranur Koku 1.17.50 ile ikinci ve Elif Da─čdelen 1.20.02 ile üçüncü oldu. Bu isimlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Yine oyunlar çerçevesinde Pamukkale Halk Ko┼čusu da gerçekle┼čti. Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin’in de kat─▒ld─▒─č─▒ halk ko┼čusu renkli görüntülere sahne oldu. Yüzlerce ki┼či sa─čl─▒kl─▒ ya┼čam için halk ko┼čusunda ter döktü. Gün boyuyama para┼čütü ve yelken kanat gösterilerinin yan─▒ s─▒ra ok at─▒┼č gösterileri, sanal gerçek oyun alanlar─▒ ve balon gösterileri Denizlililerin farkl─▒ bir gün geçirmesini sa─člad─▒. Pamukkale Belediyesi’nin ikramlar─▒ da vatanda┼člardan tam not ald─▒.

 F─░NAL─░ MURAT DALKILIÇ YAPTI

 Denizli turizmini de hareketlendiren “2. Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒”n─▒n finali ise muhte┼čem bir konser ile oldu. Kocaçukur meydan─▒nda gerçekle┼čen konserde Murat Dalk─▒l─▒ç müzik ziyafeti çekti. Binlerce ki┼činin kat─▒ld─▒─č─▒ konserde sevilen ┼čark─▒lar─▒n─▒ büyük bir co┼čkuyla seslendiren Dalk─▒l─▒ç’a Denizlililer büyük ilgi gösterdi. Ünlü sanatç─▒ konserinde söyledi─či ┼čark─▒larla hayranlar─▒n─▒ adeta mest etti. Konser s─▒ras─▒nda sahneye ç─▒kan Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin Murat Dalk─▒l─▒ç’a çiçek ve günün an─▒s─▒na hediye verdi. Ünlü sanatç─▒ Pamukkale Belediye Ba┼čkan─▒ Hüseyin Gürlesin’e “Beni Denizli halk─▒yla bulu┼čturdu─čunuz için te┼čekkür ederim” dedi. Ba┼čkan Gürlesin ise burada yapt─▒─č─▒ konu┼čmada, “2. Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒’n─▒n son günündeyiz. 3 gündür yap─▒lan etkinliklerde bizleri yaln─▒z b─▒rakmayan vatanda┼člar─▒m─▒za te┼čekkür ederim. 3. Uluslararas─▒ Pamukkale Spor Oyunlar─▒’n─▒ 2019 y─▒l─▒n─▒n May─▒s ay─▒nda yapmay─▒ planl─▒yoruz. Tüm Denizli halk─▒na te┼čekkür ederim” diye konu┼čtu.  3 gün süren dev organizasyon ile Pamukkale Belediyesi ülken genelinde de rü┼čtünü ispatlam─▒┼č oldu. 6 ay arayla yap─▒lan 2 spor oyunlar─▒ ile Pamukkale’yi sporun merkezi haline getiren Pamukkale Belediyesi, Denizli turizmine de büyük katk─▒ sa─člam─▒┼č oldu. Kurulal─▒ 4 y─▒l olan Pamukkale Belediyesi, spor ve turizm konusunda önemli projeleri hayata geçirerek kent geli┼čiminin öncülü─čü ne üstlenerek dikkat çekti. Pamukkale ad─▒n─▒n hem ulusal hem de uluslararas─▒ arenada duyulmas─▒ için Ba┼čkan Gürlesin ve ekibi daha büyük projeler için de haz─▒rl─▒klara ba┼člam─▒┼č oldu.

 

 

 


KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER