anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Pamukkale Belediyesi'nden 1600 Ögrenciye Eğitim Yardımı 07.08.2015

Pamukkale Belediye Meclisi, Agustos ayi 2. oturumunda ilçede oturan lise ve ortaokulda okuyan çocugu bulunan ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek bir karara imza atti. Egitime sinirsiz destegiyle öne çikan Pamukkale Belediyesi, aldigi kararla egitime verdigi destegi bir kez daha göstermis oldu. Pamukkale Belediye Meclisi’nde 2015-2016 egitim-ögretim yili için ortaokul ve lisede okuyan çocugu bulunan ihtiyaç sahibi ailelere egitim destegi yapilmasina oy birligi ile karar verildi. Geçtigimiz yilda Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin’in girisimleriyle 400 ortaokul ögrencisine 9 aylik süreçte aylik 50 lira, 800 lise ögrencisine ise aylik 70 lira olmak üzere toplamda 1200 ögrenciye 800 bin lirayi bulan bir egitim destegi verilmisti.
Pamukkale Belediye Meclisi’nde alinan son kararla 2015-2016 egitim-ögretim yili için hem egitim destegi verilecek sayi büyük oranda artirilirken, maddi anlamda da bir artis saglandi. Alinan kararla 500 ortaokul  ögrencisine 8 ay boyunca aylik 55 lira, 1100 lise ögrencisine ise yine 8 ay boyunca aylik 75 lira egitim destegi yapilacak. Toplamda 1600 ögrenciye 880 bin lira egitim destegi verilecek.

 “EGITIMI ÇOK ÖNEMSIYORUZ”
Pamukkale Ilçesi’nde egitimin kalitesini artirmak ve ihtiyaç sahibi ögrencilerin egitim hayatlarina destek olmak için adeta seferber olduklarini aktaran Baskan Gürlesin, “Bir belediye olarak egitim alani bizim görev alinimiz içinde degil. Ancak bizim egitime bakis açimiz çok farkli. Egitimi çok önemsiyoruz. Gelecegimiz olan çocuklarin en iyi ortamlarda egitim alarak, tam donanimli yetismelerine olanak saglamak için belediye olarak bu çalismamizla katki sunuyoruz. Ilçe sinirlarinda bulunan 128 okulumuzun tamamina ulasarak, ihtiyaçlarini gidermek için yogun bir çalisma içindeyiz. Ciddi anlamda egitime dev bir bütçe sunuyoruz. Okullarimizda fiziki ve donanim açisindan eksikliklerinin yaninda önemli bir çalismamizda ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarina ulasarak egitim destegi sunuyoruz.  Geçtigimiz egitim-ögretim yilinda 400 ortaokul ögrencimize 9 aylik süreçte aylik 50 lira, 800 lise ögrencimize ise aylik 70 lira olmak üzere toplamda 1200 ögrencimize 800 bin lirayi bulan bir egitim destegi sunduk. Belirttigim gibi çocuklarimizin en iyi sekilde sikintisiz egitim almalari ülkemizin gelecegi açisindan çok önemli. Bugünde Pamukkale Belediye Meclisimiz yine çok önemli bir karara imza atarak bu çocuklarimiza destege devam karari aldik. Hem de geçtigimiz yil 1200 olan sayiyi 1600’e çikarip, verdigimiz maddi destegi de artirarak. Önümüzdeki egitim ögretim yilinda 1100 lise ögrencimize aylik 75 lira, 500 ortaokul ögrencimize aylik 55 lira egitim desteginde bulunacagiz. Egitim destegimizden yararlanmak isteyen ailelerimiz 10 Eylül’e kadar basvurularini belediyemize yapabilir. Burada kriterlerimiz olacak. Bu kriterlere uyan ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarina egitim destegini verecegiz. Hayirli olmasini diliyorum” dedi.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER