anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Cankurtaran'da Çocuklar Şendi 10.07.2015

Pamukkale Belediyesi’nin hazirladigi Ramazan Senlikleri etkinlikleri, Cankurtaran Mahallesi’ndeki programla devam etti. Etkinliklere, 7’den 70’e yüzlerce mahalle sakinleri katildi. Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Baskan Yardimcilari Fahrettin Göksu, Selim Arkan, Pamukkale Belediyesi Meclis Üyeleri de, etkinliklere katilarak vatandaslarin bu coskusunu paylasti.

 Ramazan Coskusunu Çocuklar Yasadi
Cankurtaran Mahallesi’nde teravih namazi sonrasi Baskan Gürlesin ve beraberindekiler pazar alanina kurulan Ramazan senliklerinin yapildigi alana geldi. Çocuk oyun gruplarindan, Karagöz-Hacivat gölge oyununa, semazen gösterisinden bir çok etkinligin yapildigi senlikte, Osmanli Macunu, pamuk sekerler ve serbet belediyenin ikrami olarak senlik boyunca mahalle sakinlerine dagitildi. Belediyenin ikram çesmelerinden dileyen diledigi kadar ikramlardan tatti. “Nerde bizim zamanimizdaki Ramazan aylari” diyen büyükler ise geçmisi aratmayan etkinliklerle unutulmaz bir gün yasarken, gün çocuklarin oldu. Çocuklar, kendileri için hazirlanan alanda doyasiya eglendi. Palyaçolar da hem çocuklarla çesitli oyunlar oynayarak etkinlige ayri bir renk katti. Baskan Gürlesin, hem vatandaslarla hem de senlik alanindaki her çocukla ayri ayri ilgilendi.

Hacivat-Karagöz’e Ilgi Büyük Oldu
Bu arada Ramazan ayinin degismezi Hacivat ve Karagöz de etkinlikte yer alarak çocuklarin dünyasina ayri bir renk katti. Birçok çocuk hayatlarinda ilk kez Hacivat ve Karagöz’le tanismis oldu. Denizlili sanatçi Özay Gönlüm’ün ve bir döneme damga vuran ünlü sanatçi Baris Manço’nun kuklalarinin, Hacivat ve Karagöz’ün oyununda yer almasi ayri bir güzellik olarak ortaya çikti. Günün son bölümünde ise semazen gösterisi vardi. Semazenler, ney esliginde adeta senlige katilanlari büyüledi.  

“Senliklerimiz Devam Edecek”
Ramazan ayini Ramazan gibi kutlamak adina mahallelerde etkinlikler düzenlediklerini belirten Baskan Gürlesin, “Çocuklarimizin çocukluklarinda hos bir ani birakmak istedik. Çocuklarimiz için çesitli oyun gruplarimiz vardi. Macunlar, pamuk sekerler ve limonata ikramlarimiz, Hacivat-Karagöz oyunlarimiz ve sonunda semazen gösterilerimiz vardi. Biz tabi farkli bir belediye oldugumuzu hissettirmek için Ramazan ayinda vatandaslarimizla içi içe oldugumuz etkinlikler düzenliyoruz. Halkimizin bize verdigi emaneti, halkimizla iç içe olup ve Ramazan ayiyla özdesleserek onla bir bütünlük olmasi anlaminda bugün Cankurtaran Mahallemizde halkimizla bir araya geldik. Hem çocuklarimizi mutlu etmek hem de ailelerini mutlu etmek adina elimizden gele gayreti gösteriyoruz.. Bu etkinlikler Ramazan sonuna kadar devam edecek. Ben tüm halkimizin Ramazanini tebrik ediyorum. Önümüzdeki günlerde Kadir Geceleri’ni ve ardindan Ramazan Bayrami’ni da kutluyorum” dedi. 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER