anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Başkan Gürlesin'den Doğalgaz Müjdesi 14.11.2014

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’den göreve geldiği günden bugüne ilçe halkı tarafından en çok talep edilen doğalgaz için müjde geldi. Gürlesin, doğalgazsız tek bir mahalle ve sokak kalmayacağını söyledi.

Yüz Haber TV’de Erol Uçkan ile Gündem Özel programında soruları cevaplayan Gürlesin, halkın haklı taleplerini en kısa sürede hayata geçirmek için geceli gündüzlü çalıştıklarını ifade ederek, “son iki buçuk üç aydan beridir pazarlık üzerine pazarlık yaptığımız ve geçen hafta neticelendirdiğimiz bir konuydu doğalgaz meselesi. Gündemimizin ilk sıralarındaydı. Tabii bu sevindirici bir gelişme. İnşallah Kasım ayı sonuna kadar doğalgaz çalışmaları tekrar başlıyor” dedi.


Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin, sözlerine şöyle devam etti: “Doğalgaz meselesi Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz bir konu. Öncelikle Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Osman Zolan’a teşekkür ediyorum. Doğalgazsız hiçbir mahalle ve sokak kalmayacak. Önce Anafartalar mahallesi, ardından sırasıyla Dokuzkavaklar mahallemiz, Karşıyaka mahallemiz ve Aktepe bölgemiz doğalgaza kavuşacak. Bu süreç içerisinde bölgenin tamamının doğalgazlı olması için yoğun bir şekilde çalışacağız. Bizim hedefimiz 5 yıl sonuna kadardı ancak bu süreyi öne çektik, daha da kısalttık. Bazı fedakârlıklarda bulunduk. Enerya şirketiyle pazarlık ederek bu sürecin kısalması ve hatta bölgelerimizin tamamının da doğalgaz alması gerektiğini hedefleyerekten diğer illere yapılan yatırımları, Enerya’nın aldığı yatırımları kendi ilimize aktararak 18 milyonluk yatırımı ilimize kazandırdık. Ayrıca Pamukkale belediye sınırları içinde, yolun alt kısmı dediğimiz bu bölgenin de tamamen, şehir merkezinin diyelim artık, hemen hemen tamamıyla beraber bu dört mahallemizde 2015 yazına kadar inşallah doğalgaz hatları da çekilip bunların yapılması planlanmakta. Hedefimiz bu yönde. Olağanüstü bir aksaklık çıkmazsa ve gecikme olmazsa bu çalışmaları yaza kadar bitirmeyi planlıyoruz. Şimdiden Pamukkale’mize hayırlı olmasını diliyorum.”

KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER