anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Pamukkale Belediyesi'nden E─čitime Destek 13.08.2014

Ba┼čkan Gürlesin, okullar─▒n aç─▒lmas─▒na 1 ay gibi bir süre kald─▒─č─▒n─▒ ve e─čitim alan─▒ndaki eksikliklerin giderilmesi için gerek Milli E─čitim Müdürlü─čü ve gerekse ilgili di─čer kurum müdürleriyle isti┼čare halinde olduklar─▒n─▒ söyledi.

Yaz döneminde baz─▒ okullarda incelemede bulundu─čunu, müdürleriyle de görü┼čme f─▒rsat─▒ bulup eksiklikleri sordu─čunu ifade eden Gürlesin, ┼čöyle dedi: ‘─░lim yuvalar─▒m─▒zda çocuklar─▒m─▒z─▒n çok daha iyi ortamlarda e─čitimlerini sürdürmelerini istiyoruz. Belediye olarak e─čitim konusunda üzerimize dü┼čen ne varsa yapt─▒k yapmaya da devam edece─čiz. Örne─čin, 25-30 y─▒ld─▒r kullan─▒lan s─▒ralar var. Pamukkale Belediyesi s─▒n─▒rlar─▒ içinde olan okullar─▒m─▒zdaki eski ömrünü tamamlam─▒┼č s─▒ralar─▒n de─či┼čtirilmesi sa─člayaca─č─▒z. Bununla ilgili bir çal─▒┼čmam─▒z var. ─░n┼čallah okullar aç─▒lmadan bu i┼čleri tamamlam─▒┼č oluruz. Böylece çocuklar─▒m─▒z daha sa─čl─▒kl─▒ s─▒ralarda e─čitim görür. Buna ek olarak baz─▒ okullar─▒m─▒zdan engelli rampas─▒na ihtiyaç oldu─ču yönünde bilgi geldi. Baz─▒lar─▒nda kalorifer kazanlar─▒n─▒n do─čalgaz dönü┼čümü yolunda ihtiyaçlar─▒ var. Genel manada okullar─▒m─▒zla ilgili neler yap─▒laca─č─▒n─▒ bizlere de bu çal─▒┼čmalarda ne tür görevler dü┼čtü─čünü tespit ediyoruz. Dün baz─▒ okullar─▒m─▒zda incelemelerde bulundum. Bunlardan biri de Müftü Ahmet Hulusi Efendi ─░lkokulu’dur. Müdürümüzle ilgili eksiklikler üzerine konu┼čtuk. “Ke┼čke ┼ču da olsa dedi─činiz ┼čeyler var m─▒?” diye sordum. Okulda bizim yapacaklar─▒m─▒z içinde yer alan sorunlar─▒ belirledik. Çözümü için çal─▒┼čma ba┼člatt─▒k. Devletimiz okullar─▒n─▒n daha kullan─▒┼čl─▒ ve herkes taraf─▒ndan kullan─▒m─▒ için bizlerde katk─▒ sa─čl─▒yoruz. Bu konuda Milli E─čitim Müdürlü─čümüz ba┼čta olmak üzere di─čer kurumlarla i┼čbirli─či yap─▒yoruz.’

PAMUKKALE BELED─░YES─░’NDEN Ö─×REN─░M YARDIMI

Bu arada Pamukkale Belediyesi, dar gelirli ilk orta ve lise e─čitimini gören ö─črencilere ö─črenim yard─▒m─▒nda bulunacak. Belediye, Pamukkale Belediyesi Sosyal Yard─▒m Yönetmeli─či’ne ba─čl─▒ kalarak mümkün oldu─čunca çok say─▒da ihtiyaç sahibine yard─▒m elini uzatacak. Hedef ise 2014-2015 E─čitim Y─▒l─▒’nda belediye s─▒n─▒rlar─▒ ve mücavir alan s─▒n─▒rlar─▒ içinde yer alan tüm ihtiyaç sahiplerine yard─▒m elimizi uzatmak. Belediyenin ö─črenim yard─▒mlar─▒ndan orta ve lise e─čitimi gören ihtiyaç sahibi ö─črenciler faydalanabilecek. Belediye, ö─črenim yard─▒m─▒ miktar─▒ ve kaç ö─črenciye yard─▒m edilece─čini ise k─▒sa süre sonra tespit edip kamuoyuyla payla┼čacak.

KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER