anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Pamukkale Belediyesi'den Teknolojiye Yatırım Atağı 13.10.2014

 Belediye, bir yandan belediye sınırları ve mücavir alan sınırları içerisinde kalan yerleşim birimlerinde görevlerini sürdürürken diğer yandan da kurum içindeki yapılanmasını son teknolojiyle donatıyor.

   Bilgi İşlem Müdürlüğü bünyesinde teknolojiye yatırımlarını artıran belediye, ekonomik ömrünü tamamlamış ya da işlevini yitirmiş bilgisayarları değiştirdi. Bilgisayarlar, teknolojinin geldiği son noktayı özetleyecek şekilde daha hızlı, merkezi sistem oluşturularak, her programla uyumludur. Bilgisayarlar ve 10 yazıcı, personelin kullanımına tahsis edildi. Pamukkale Belediyesi böylece, henüz kurulalı 6 ay olmasına rağmen yeniliklerin ve değişim de öncüsü oldu. Bilgisayarlar 15 daire müdürlükleri arasında, işlev ve özelliklerine göre dağıtılarak, kullanımına başlandı. Artık yeni bilgisayarların devreye girmesiyle daha kısa sürede, daha kaliteli, daha hızlı ve ekonomik hizmet üretilerek vatandaşların işlemlerinde kolaylık sağlanıyor.

   Bilgi İşlem Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Veli Demir, Başkan Hüseyin Gürlesin’in vatandaş memnuniyetini sağlamak ve en üst düzeye çıkarmak amacıyla verdiği talimat doğrultusunda bilgisayar ve yazıcıların alındığını söyledi. Başkan Demir, bilgi ve teknolojinin hizmet üretmedeki önemine işaret ederek, ‘Pamukkale Belediyesi olarak her nerede bir yenilik varsa ve bu yeniliğin kullanılması vatandaşlarımıza fayda sağlıyorsa biz bunun en kısa sürede benimseyicisi oluruz. Daha önce müdürlüklerdeki personellerimizle ihtiyaç listelerinin hazırlanması için anket çalışması yapmıştık. Bu veriler ve zamanla ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda, teknolojimize yatırım yaparak 150 bilgisayar, 10 ileri teknoloji ve hızlı üretim yapan yazıcılar aldık. Kurucu belediye olduğumuz için bazı ihtiyaçlarımız olabiliyor. Hizmetlerimizin daha hızlı ve daha kaliteli olabilmesi için bir engeli daha aşmış olduk. Bilgisayarlar, hizmet veren personelimize ve hizmet alan vatandaşlarımıza hayırlı olsun’ dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER