anasayfafacebooktwitter
destekhatti
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesaji 02.12.2014

     Baskan Gürlesin, 3 Aralik Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayinlayarak tüm engellilerin bu özel gününü kutladigini bildirdi.
     Pamukkale Belediyesi’nin engellilerin mecliste temsili açisindan Türkiye’deki belediyelerin yüzde 90’nin da bulunmayan bir yapiya sahip oldugunu ifade eden Baskan Gürlesin, mesajinda su görüslere yer verdi:
    ‘Türkiye’deki belediyelerin yüzde 90’nin da olmayan bir yapiya sahibiz. Pamukkale Belediyesi’nde 2 tane engelli arkadasimiz var. Aslinda hepimiz birer engelli adayiyiz. Kimsenin gelecekte engelli olmayacaginin garantisi yoktur. Engelli kardeslerimizin mecliste temsiline ayri bir önem veriyoruz. Hem engelli kardeslerimizin sorunlarini çözmek ve hem de dertlerine derman olmak adina projeler gelistirecegiz. Yeni kurulmus bir belediye oldugumuzdan dolayi en bastan isi siki tutmak istedik ve mecliste engelli kardeslerimizi temsil etmesi için 2 engelli arkadasimiz, meclis üyesi olarak görev aldi. Ayrica binamizin tadilati sirasinda ilk önceligimiz engelli kardeslerimiz oldu. 2 katli binada engellilerimiz için asansör yaptik. Asansörümüz isterse 5 yil boyunca sadece bir kez kullanilsin, yeter ki engellilerimiz bize ulasmada engelle karsilasmasin. Engellilerimizin önündeki engelleri kaldirmak bizim boynumuzun borcudur. Bunu yaptigimiz taktirde bu koltugun hakkini vermis olacagimiza inaniyorum.’
   Baskan Gürlesin, Pamukkale Belediyesi olarak 3 Aralik Engelliler Günü’nde Türkiye’de esine ender rastlanir güzellikte bir program hazirlandigini hatirlatarak, ‘Engelliler günü için Türkiye’nin 7 bölgesinden birçok engelli kardeslerimizin katilimiyla program hazirladik. Hasan Güngör Kapalispor Salonu’ndaki programimiz 3 Aralik 2014/Çarsamba günü saat 13:00’da baslayacak. Tüm halkimizi engelliler için hazirladigimiz programa bekliyorum’ görüslerine yer verdi.

KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER