anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Baskan Gürlesin'den 10 Kasım Mesajı 10.11.2014

Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatinin 76. yil dönümü münasebetiyle bir mesaj yayimladi.  Gürlesin, ‘10 Kasim 1938’in bir devrin sonu degil, Atatürk’ün miras biraktigi Cumhuriyetin her bakimdan âbâd edilmesi için yeni bir dönemin baslangici’ oldugunu söyledi.

Baskan Gürlesin, Atatürk’ü, vefâtinin yildönümünde bir kere daha sükranla andigini ifade ederek, büyük sahsiyetlerin yas tutularak degil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anilmasi gerektiginin altini çizdi.

Gürlesin, mesajinda sunlari kaydetti: “Unutmamak gerekir ki, 10 Kasim 1938 bir devrin sonu degil, Atatürk’ün bizlere miras biraktigi Cumhuriyetimizin her bakimdan âbâd edilmesi için yeni bir dönemin baslangicidir da. Zîrâ, Gazi Mustafa Kemal de bu suurla ‘Benim nâçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktir ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet pâyidar kalacaktir’ demistir. Dolayisiyla, Atatürk’ün aziz hâtirasina sahip çikmak, onun ‘en büyük eserim’ dedigi Cumhuriyetimizi de, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkinmis hale getirmek, onun kendi deyimiyle ‘muasir medeniyet seviyesinin üzerine’ çikarmakla mümkündür. Bugün bizler Cumhuriyetimizin kurulus ilkelerine, ideallerine simsiki bagli kalarak, cumhuriyetimizin temel degerlerini muhafaza ederek, kazanimlarini artirarak, ülkemizi hak ettigi muasir seviyelere tasiyarak yolumuza devam etmekteyiz. Inaniyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet pâyidar kilmak için ayni azim ve kararlilikla mücadele vereceklerdir. Bu inançla ve bir kez daha, vefatinin yildönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygiyla ve sükranla aniyorum."

KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER