anasayfafacebooktwitter
destekhatti
1 Ekim Dünya Yaslilar Günü 30.09.2014

  Baskan Gürlesin, 1 Ekim Dünya Yaslilar Günü nedeniyle bir mesaj yayinlayarak tüm büyüklerin yaslilar gününü kutladigini belirtti.
   Mesajinda yaslilarin yasam sevinçlerinin hiç kaybolmadigi saglikli ve mutlu günler temennisinde bulunan Baskan Gürlesin, sunlari kaydetti:
   ‘Gelismis ülke olma kriterlerinden biri de o ülkenin yaslilarina verdigi degerle ölçülür. Ne kadar yaslilariniza deger veriyorsaniz ayni oranda gelismissiniz demektir. Yaslilarimiza deger vermek milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez gelenegidir. Bu gelenegi yasatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düsmektedir. Milli degerlerimiz ve kültürümüzün tasiyicisi olan yaslilarimiza hak ettikleri saygi ve sevgiyi göstermek, toplumsal yasama aktif olarak katilmalarini, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yasamalarini saglamak, kisi, kurum ve devlet olarak öncelikli görevimizdir. Yaslilarimiz dün ile bugün arasinda köprü kuran, kültürümüzü ve degerlerimizi yarinlara tasimamizi saglayan en degerli varliklarimizdir. Yaslilarimiz, yasanmisliklariyla geçmisimizdir. Örnek aldigimiz tecrübeleriyle gelecegimizdir.
  Bu duygularla tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaslilar Günü'nü kutluyor, yasam sevinçlerinin hiç kaybolmadigi saglikli ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygilarimla ellerinden öpüyorum.’

KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER