anasayfafacebooktwitter
destekhatti
T├╝rk Dil Bayrami 26.09.2014

  Baskan Gürlesin, Türk Dil Bayrami dolayisiyla yaptigi açiklamada Türk Dili’nin önemine isaret etti.
Açiklamasinda Türk dilinin, yeri doldurulamaz muazzam bir deger oldugunun gün geçtikçe daha iyi anlasildigini ifade eden Baskan Gürlesin, sunlari belirtti:
   ‘26 Eylül 1932 tarihinde yapilan Birinci Dil Kurultayi’nin yildönümünü kutladigimiz bugünde, bizi birbirimize baglayan, milletimizin birlik ve beraberliginin vazgeçilmez bir bileseni olan Türk Dili’nin önemi, daha da belirgin sekilde ortaya çikmistir. Türk Dili’ni, yabanci kültürlerin kusatmasindan uzak ve saygin bir dil olarak görmek hepimizin istegi ve özlemidir. Türk dilinin korunmasi ve gelistirilmesi, vatan ve bayragin korunmasi kadar önemlidir. Bu nedenle herkesin bu konuda üzerine düsen görevleri büyük bir sorumluluk bilinci içerisinde layikiyla yerine getirmesi milli bir görevdir.
  Bu duygu ve düsüncelerle, milli kültürümüzün ayrilmaz parçasi olan ve Türk Milleti’nin tarih boyunca ürettigi tüm degerleri biçimlendiren ve gelismesinde belirleyici rol oynayan Türk milletinin Dil Bayrami’ni kutluyorum. Türkçenin, kültürel bir hazine olarak sonsuza kadar var olmasini yürekten temenni ediyorum.’

KURUMSAL H─░ZMET REHBER─░ FAAL─░YET B─░LG─░LER─░ L─░NKLER