anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Baskan Gürlesin'den 19 Eylül Sehitler ve Gaziler Günü Mesaji... 18.09.2014

Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, sehit yakinlarina ve gazilere pozitif ayrimcilik yapilacagini söyledi.

Baskan Gürlesin, Sehitler ve Gaziler Haftasi nedeniyle bir mesaj yayinlayarak sehitlik ve gazilik mertebelerinin önemine isaret etti.

Türk Milleti’nin tarih boyunca verdigi var olma savasindan essiz destanlar yazip zaferle çiktigini kaydeden Baskan Gürlesin, mesajinda su görüslere yer verdi:

‘Bilindigi üzere 19 Eylül tarihi, Atatürk’e 1921 yilinda Maresallik rütbesi ile gazilik unvaninin verildigi gündür. Bu nedenle, yurdumuzda her yil 19 Eylül (Gaziler Günü) resmi olarak kutlanmaktadir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bagimsiz ve hür yasiyorsak, bunu aziz sehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu bilinçle, basta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslari olmak üzere, aziz sehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle aniyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygiyla selamliyor, aileleri ile birlikte saglikli ve huzurlu uzun ömürler diliyorum. Pamukkale Belediyesi olarak sehitlerimizin yakinlarina ve gazilerimize pozitif ayrimcilik yapacagiz. Sehitlerimiz, bizlerin bagimsiz ve hür yasamasi için vatan ugruna canlarini feda etti, gazilerimiz ise cani pahasina savasti. Onlar için ne kadar ayrimcilik yapsak azdir. Yerel yöneticiler olarak bizlerin de bu vatan için yapacagimiz çok seyler oldugunu düsünüyoruz. Sehitlerimiz ruhunun sad olmasi için bu vatan hizmet etmeye devam edecegiz.

Sehitler ve Gaziler Haftasi'ni bu duygularla kutlarken, sehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yadediyor, hayatta bulunan gazilerimize de saygi ve sükranlarimi sunuyorum.’

KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER