anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Başkan Gürlesin'den Anneler Günü Mesaji 09.05.2014

  Baskan Gürlesin, 11 Mayis Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayinlayarak tüm annelerin anneler gününü kutladigini kaydetti.
  Mesajinda, anneligin önemine isaret eden Baskan Gürlesin, sunlari ifade etti:
‘Büyüklerimiz anneligin önemini onlara verdigi degerle ne güzel ifade etmislerdir. Ana gibi yar olmaz, cennet analarin ayaklari altindadir sözleri Türk toplumunun annelere bakis açisini en güzel sekliyle gösteriyor. Anne bizlerin dünyaya gelis vesilesi, bizler için hayat ve huzurun sembolüdür. Egitim, sevgi, sefkat ve merhamet onun kucaginda baslar.
  Toplumun temelini aile olusturuyorsa ailenin de temellerini fedakar anneler olusturmaktadir. Yilmadan ve yorulmadan, merhametini üzerimize adeta semsiye misali örten, sevgi ve sefkatiyle bizlere kol kanat geren, fikren ve bedenen saglikli nesillerin yetismesine vesile olan ve bu alanda büyük bir sorumlulugu üstlenen annelerimize gönül borcumuz asla bitmez. Her söylemimizde, her hareketimizde ve her adimimizda zihnimizdeki ilk ve en muhtesem kelime anne olmalidir. Ve bizler annelerimizi koskoca bir yilin sadece bir gününde degil hayatimizin her aninda anmaliyiz ve onlara saygimizi göstermeliyiz.
  Bu vesileyle basta evlatlarini bu vatan ugruna sehit veren sehitlerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden öpüyor, her birinin ayri ayri bu özel günlerini kutluyorum.’

KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER