anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN DESTEKLEDİ, ONLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU  20.10.2017

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in spor tesisi atağında imkan sağladığı Akköy 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndaki öğrenciler büyük bir başarıya imza attılar. Antalya’da yapılan Türkiye Bocce Şampiyonası’nda Denizli’yi temsil eden sporcular Türkiye şampiyonu olarak verilen desteğin karşılığını aldılar. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Desteklerimizin başarılı sonuçlara vesile olması gurur verici. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Sağlıkta, güvenlikte, sosyal belediyecilikte ve eğitim alanında Pamukkale İlçesi’nde çok önemli yatırımlara imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, özellikle eğitim alanındaki desteklerin bir gün mutlaka ülkenin gelişimi için olumlu katkıları olacağını belirtiyor. Göreve geldiği günden bugüne eğitim alanında okullara spor kompleksi, konferans salonu, oyun alanları yapmasıyla dikkatleri üzerine çeken Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in talimatıyla ilçe genelindeki okulların ihtiyaç ve gereksinimlerinin tespitinin ardından okullara yapılan desteklerle birlikte başarılar artmaya başladı. 

“BAŞKANIMIZIN SAHA DESTEĞİ ARDINDAN ÖĞRENCİLERİN BOCCE’YE İLGİSİ ARTTI” 

Pamukkale’nin Akköy Mahallesi’nde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’nda atıl vaziyette olan ve kullanılamayan alanı talepler üzerine değerlendiren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, okula Bocce Sahası kazandırdı. Yapılan sahada oyuna ilgi duyan çocuklar öğretmenlerinin de desteğiyle kendilerini geliştirerek Türkiye Şampiyonu oldular. 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Sadık Çelik, Boccenin en eski spor dallarından birisi olduğunu söyleyerek, “Bocce’nin ata sporlarımızdan olduğunu söylemek mümkündür. Bu oyunu okulumuzda oynayabileceğimiz, maçlarımızı ve çalışmalarımızı yapabileceğimiz bir yer bulma saha oluşturma çabasına girdik. Şuan ki Bocce sahamız çok atıl vaziyetteydi dikenler, toprak yüksek bir yerdi. Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Gürlesin’in desteğiyle ilk önce zemin düzeltildi sonra toprak atımı yapıldı ve kilit parke döşenmesiyle bir sahaya kavuştuk. Daha sonra öğrencilerimizin ilgisi bu spor branşına arttı. Antalya Kemer’de yapılan finalde hem okulumuzu hem Pamukkale İlçemizi hem de Denizli’mizi başarılı bir şekilde temsil ettik ve anlımızın akıyla Türkiye birinciliğini kazandık. Gerek saha alanı gerekse ulaşım kısmında bize desteği olan Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e okulum ve Bocce Takımım adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Sinan Demircan, “Bocce sporu okulumuza ilk geldiğinde beden eğitimi öğretmenimiz ile beraber neler yapabiliriz diye konuştuk. Bu konuşmalar sonucunda bir spor alanı lazımdı, atıl bir alanımız olan yeri Pamukkale Belediyemiz ile görüşerek burada bir spor alanı yarattılar. Bu tesis için Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyoruz” dedi. 

Zeynep İçen, Sıla Kaptan, Medine Kuluç, Ayşe Yağmur Cansever’den oluşan 75.yıl Cumhuriyet Ortaokulu Bocce Küçük Kız Takımı, Denizli’de 32 takım arasında birinci olmayı başardı. Ankara Kahramankazan’da yapılan bölge şampiyonasında, 16 takım içinde şampiyon olan Bocce Takımı, ardından Antalya Kemer’de yapılan ve 16 takımın katıldığı Türkiye finallerinden de mutlu sonuçla dönerek, Türkiye Şampiyonu oldu. 

“DESTEKLERİMİZİN BAŞARILI SONUÇLARA VESİLE OLMASI GURUR VERİCİ” 

 “Halkımıza hizmet etme aşkımızla birlikte, Pamukkale İlçe’mizde geleceğe yönelik ne gibi katkılar yapabilirizin sorusunu her gün kendimize soruyoruz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,  “Sağlıkta, güvenlikte, sosyal belediyecilikte, eğitimde günü birlik değil kalıcı işler yaptığımızı artık tüm halkımız bilincinde. Her yeni günde halkımıza daha çok nasıl faydalı işler yapabilirizin peşindeyiz. Bu maksatla, okullarımızdan gelen talepleri dikkatlice, ivedilikle inceliyoruz. Yine destek verdiğimiz Akköy Mahallesi’nde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerimizin, birçoğumuzun adını bile belki duymadığı ama farklı ve güzel spor dallarından olan Bocce oynayabilmeleri için Bocce Sahası isteklerini geri çevirmedik. Bugün de öğrencilerimizin Bocce sporu ile Türkiye Şampiyonu olduğu haberini aldık. Desteklerimizin başarılı sonuçlara vesile olması gurur verici. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Çocuklarımızın daha iyi şartlarda spor yapabilmeleri için elimizden gelen tüm imkânları kullanacağız. Pamukkale Belediyesi olarak eğitime desteğimiz her daim sürecek. İnşallah örnek projelerimiz ile birçok çocuğumuzun geleceğine ışık tutacağız. Biliyoruz ki, eğitime yapılan katkı geleceğe yatırımdır” diye konuştu.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER