anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERE AŞURE İKRAM ETTİ 29.09.2017

Pamukkale Belediyesi tarafından, Muharrem ayı dolayısıyla Pamukkale Üniversitesi Kampüsünde öğrencilere aşure dağıtıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Muharrem Ayı kardeşlik bağının güçlenmesi ve kaynaşması açısından çok önemli. Pamukkale Belediyesi olarak bizlerde, şehrimize okumak için gelen üniversiteli gençlerimize aşure ikram ederek, hem kendilerine hoş geldin demek, hem de bizlerden beklentileri nelerdir sohbet ederek öğrenmek istedik” dedi.

Sosyal belediyecilikte öncü olan Pamukkale Belediyesi, manevi duyguların yoğun olduğu, birlik ve beraberliğin örneği olan günlerde de vatandaşlarla bir arada oluyor. İslam âleminin Muharrem Ayı’nı kutladığı bugünlerde, Pamukkale Üniversitesinde eğitim ve öğretimini sürdüren öğrencilere Pamukkale Belediyesi’nce aşure ikramında bulunuldu. PAÜ Kampüsü’nde ki etkinliğe Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersan Öz, Eski Denizli Eski Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Aygören, Pamukkale Uluslararası Öğrenci Derneği, akademik ve idari personelin yanı sıra, çok sayıda öğrenci katıldı.

AŞURE İKRAM EDİLDİ

Aşure günlerinin birlik ve beraberliğinin doruğa çıktığı günler olduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Aşure günleri birlik ve beraberliğin ve dayanışmanın coştuğu günlerdir. Dolasıyla bugün güzel bir etkinlikte öğrencilerimizle bir araya geldik. Muharrem Ayı kardeşlik bağının güçlenmesi ve kaynaşması açısından çok önemli. Pamukkale Belediyesi olarak bizlerde, şehrimize okumak için gelen üniversiteli gençlerimize aşure ikram ederek, hem kendileriyle hoş geldin demek, hem de bizlerden beklentileri nelerdir sohbet ederek öğrenmek istedik. Böyle bir etkinlikte öğrencilerimizle bir arada olmaktan dolayı mutluyuz. Bugün bizlerle birlikte, öğrencilerimize aşure ikramında yanımızda olan, ‘bizimde bu kardeşlik payına tuzumuz olsun’ diyen herkese ayrıca teşekkür ediyorum. Ayrıca, Muharrem ayı bizler için mübarek bir ay, bütün vatandaşlarımızın ibadetlerini Allah kabul etsin. Aynı zamanda hicri takvime göre yeni yılın da ilk ayı olması vesilesiyle hepinize güzel yıllar da diliyorum. Bu vesileyle tüm İslam âleminin Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER