anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BİNLERCE ÇOCUK HEM EĞLENDİ HEM DE YÜZME ÖĞRENDİ 26.08.2017

Pamukkale Belediyesi’nin ilçe sınırları içinde yer alan öğrenciler ya hediyesi olarak sunduğu yüzme kurusunun finali yapıldı. Yüzlerce öğrencinin hem eğlenip hem de yüzme öğrendiği yüzme kurslarının finali su topu turnuvasıyla tamamlandı. Aktepe grubunun birinci olduğu final sonunda katılan çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, öğrencilere yaz tatili hediyesi olarak yüzme kursu verildiğini ifade ederek, “Binlerce çocuğumuz bu kurslarda yüzme öğrendi. Bu tür etkinliklerimiz her yaz devam edecek” dedi.

 

Pamukkale Belediyesi’nin “Yüzmeyi Öğrenmeyen Kalmasın, Haydi Çocuklara Havuza” sloganıyla bu yıl ilkini düzenlediği yüzme kursu tamamlandı. Pamukkale Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yaşayan 6-14 yaş grubu çocuklar Aqua Parklı havuzlarda yüzmeyi eğlenerek öğretti. Deliktaş İlkokulu, Aktepe Pakize Suzan Özkardeş İlkokulu ve İncilipınar İlkokulu olmak üzere üç noktada Pamukkale Belediyesi tarafından kurulan yüzme kursuna yaklaşık 7 bin çocuk başvurdu. Yaklaşık 2 ay süren kursun kapanışı İncilipınar İlkokulu bahçesindeki havuzda yapıldı. Kursun finalinde havuzlar arası su topu turnuvası düzenledi. Turnuvanın finalinde Aktepe ile Deliktaş takımları karşılaştı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcısı Adnan Kaya ile Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı finali birlikte izledi.  Büyük çekişmeye sahne olan final maçını 11-4 kazanan Aktepe takımı birinci olurken, Deliktaş ikinci ve İncilipınar ise üçüncü oldu. Etkinliğe veliler ve öğrenciler büyük ilgi gösterirken Pamukkale Belediyesi tarafından katılımcılara dondurma ve limonata ikram edildi. Daha sonra ödül töreni yapıldı. Dereceye giren sporculara ödülleri Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcısı Adnan Kaya ile Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı tarafından verildi.

“ÇOCUKLAR MUTLUYSA, AİLELER DE MUTLU”

Ödül töreni sonunda bir konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, bu yıl ilkini düzenledikleri yüzme kursuna katılımın yoğun olduğunu belirtti. “Çocuklarımıza yaz tatili armağanı vermek istedik” diyen Başkan Gürlesin, “Yaz tatilinde çocuklarımızın eğlenerek yüzme öğrenmesini istedik. 2 bölgede kurulan aqua parklı havuzlarda çocuklarımıza öğretmenler tarafından yüzme öğretildi. Biz çocuklarımızın mutluluğu için gereken ne varsa yapıyoruz. Bu etkinliğimizi gelecek yıl daha da yaygınlaştırarak devam ettirmeyi planlıyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu ailelerimizin mutluluğu demek. Biz Pamukkale Belediyesi olarak tüm vatandaşlarımızın mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER