anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN AKKÖY'E BÜYÜK YATIRIM 02.08.2017

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede bulunan 68 mahallede yatırım atağına devam ediyor. Merkezden en uç mahalleye kadar üst yapıdan alt yapıya, sosyal tesislerden, çevre düzenlemelerine kadar her alanda geleceğe yönelik projeler gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi, ilçenin turizm bölgesinde yatırımlarını arttırarak devam ediyor.

AKKÖY-KARAHAYIT ARASINA 750 BİN LİRALIK YATIRIM

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Akköy girişinin asfaltlama çalışmasının tamamlanmasının ardından, vatandaşlara verdiği sözü tutarak, Akköy-Karahayıt arasındaki 3 km’lik yolun asfaltlama çalışmalarına başladıklarını belirtti. “Akköy halkımıza verdiğimiz sözlerden birini daha tutuyoruz” diyen Başkan Gürlesin, “DESKİ’nin altyapı çalışmalarını bitirdiği Akköy’ün girişinin sıcak asfaltını tamamladık. Ardından da yol çizgileri ile bisiklet yolunun boyama çalışmalarını gerçekleştirdik. Şimdi de mahallemizin ve bölgemizin güzelliğine güzellik katacak, alt yapı çalışması tamamlanan Akköy-Karahayıt arası 3 km’lik yolda asfaltlama çalışmalarına başladık. Yaklaşık maliyeti 750 bin TL’lik olan çalışmalarımız tamamlandığında, Akköy bisiklet yolu Karahayıt ile birleşmiş olacak. Akköy yatırımlarımızın yoğun olduğu yerlerden biri konumunda. Biz vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarını sürmesi için gereken çalışmaları yapmak için mücadele ediyoruz. Çalışmalarımızla, yatırım ve eserlerle Akköy,  çok daha iyi bir konuma ulaşacak” dedi.

 “TURİZM BÖLGESİ DAHA DA GÜZEL OLACAK”

 Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale ve Karahayıt ile birlikte Akköy’ü de turizm alanı olarak gördüklerini ifade ederek, “Dünya’nın en gözde doğal güzelliği ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Pamukkale travertenleri ile doğal termal suyun içinde yer aldığı bölgemize yakışmayan yollarda, yol yapım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, ağırlık verdiğimiz konulardan biri de ilçemizin turizm açısından gelişmesi. Bu anlamda da Pamukkale-Karahayıt-Akköy bölgemizde ki çalışmalarımız devam edecek” dedi. Başkan Gürlesin, göreve geldikten sonra ki süreçte, Akköy’e önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, daha ilk yıl, 1 milyon liralık yatırımla Akköy Kapalı Pazaryeri’ni halkın hizmetine sunduklarını belirtti. Pamukkale-Akköy yol çalışması da aynı yılda tamamlandığını ve toz-çamur içinde olan ara yollarımıza kilit taşı kapladıklarını kaydetti.  


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER