anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDEN BAŞSAVCI ALPER'E BÜYÜK VEFA 17.07.2017

Pamukkale Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde darbecilere karşı mücadele eden ve geçtiğimiz aylarda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in adını ölümsüzleştirdi. Meclisin oybirliği ile aldığı karar uyarınca Alper’in ismi Almelo caddesine verildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “15 Temmuz öncesi ve sonrası duruşuyla, devlet adamlığıyla Denizli’nin Kahraman Cumhuriyet Başsavcısı merhum Mustafa Alper’in ismin gelecek kuşaklara taşımaktan dolayı çok onurluyuz” dedi.

Pamukkale Belediyesi, bir kez daha örnek çalışmaya imza atarak 15 Temmuz’un sembol isimlerinden biri olan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ismini geleceğe taşıdı. 15 Temmuz hain darbe girişimi döneminde Hollanda ile yaşanan kriz nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kardeş şehirliği iptal edilen Mehmetçik Mahallesi’ndeki Almelo’nun adını taşıyan caddenin ismi geçtiğimiz aylarda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Başsavcı Mustafa Alper’in ismi ile değiştirildi. 15 Temmuz’un birinci yıl dönümünde düzenlen törene Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Cengiz Yıldız, Denizli 11. Komando Tugay Komutanı Kurmay Albay Gültekin Yaralı, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Pamukkale Belediyesi Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Türkay Gözlükaya, Veli Demir, Abdullah Sevinçli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 “15 TEMMUZ’U UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ”

Törenin açılış konuşmasında “15 Temmuz bizim yeni Çanakkalemiz, Dumlupınırımız, Sakaryamızdır” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin “Bugün milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan hain FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın ve Türk halkının kahramanca verdiği mücadelenin birinci yıldönümünü olan 15 Temmuz Milli Birlik günüdür. Bu işgal girişimi milletimize, demokrasimize, meclisimize, istikbalimize ve istikbalimize karşı yapılmıştır. Bundan sonra ülkemizde hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacaktır. Hollanda’nın seçilmiş bakanlarımıza ve vatandaşlarımıza karşı yapmış olduğu haksızca davranıştan dolayı Denizli Büyükşehir Belediyesi, Almelo şehri ile olan kardeş şehir uygulaması hakkında iptal kararı aldı. Pamukkale Belediyesi olarak bizler de bu yönde almış olduğumuz kararla 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminde FETÖ Paralel Devlet Yapılanması terör örgütüne karşı ilk iddianamenin hazırlanmasını sağlayan, 15 Temmuz öncesi ve sonrası duruşuyla, devlet adamlığıyla Denizli’nin Kahraman Cumhuriyet Başsavcısı merhum Mustafa Alper’in ismin gelecek kuşaklar tarafında bilinmesi amacıyla adının Almelo caddesine verilmesini kararlaştırdık. Pamukkale Belediye Meclis üyelerine oy birliği ile almış olduklarından dolayı teşekkür ederim. 10 Mayıs’ta geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i ve şoförü Muzaffer Akşehirli’yi tekrar rahmetle anıyorum. İsmi değiştirilen bu caddemiz, kaldırımıyla, yoluyla, peyzaj düzenlemesiyle, orta refüjüyle sıfırdan baştan yenilenerek merhum başsavcımızın adına yakışacak bir şekilde hizmete açtık. Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.  15 Temmuz’u unutmadık unutturmayacağız” dedi.

 

“PAMUKKALE BELEDEYİSİ KADİRŞİNASLIK ÖRNEĞİ GÖSTERDİ”

 

Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer ise şehit Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i rahmetle anarak, kendisinin meslek hayatı boyunca hak ve hakikate adadığını kaydetti. Başsavcısı Mustafa Alper’in adil, dürüst bir hukuk adamı olduğunu söyleyen Özüer, “Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne yönelik 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbe girişimi devam ederken, gözaltı kararları vermiş hukuku seri bir şekilde icra etmiş ve darbe teşebbüsüne karış ilk iddianameyi düzenlemiştir. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ismini bir caddeye vermekle kadirşinaslık yapmıştır.  Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı adına ve Merhum Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in adını bu caddeye verilmesine karar veren Pamukkale Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Gürlesin’e ve Pamukkale Belediyesi Meclis üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 “PAMUKKALE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDERİM”

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise merhum Mustafa Alper’in 15 Temmuz kahramanlarından biri olduğunu kaydederek, “Mustafa Alper, mert biriydi, hukuk ne diyorsa onu yapan, bayrağına sahip çıkan biriydi. Başsavcımız Mustafa Alper, 15 Temmuz gecesi hiç tereddüt etmeden hainlere karşı dik duran görevini hiç ötelemeyen bir insandı. Fakat kendisini erken kaybettik. Mekanı cennet olur inşallah. Pamukkale Belediyemiz Almelo caddesinin ismini meclis kararıyla değiştirerek, Başsavcımız merhum Mustafa Alper Caddesi ismini verdi. Cumhuriyet Başsavcısı merhum Mustafa Alper’in isminin bu caddede yaşatılma kararı alan Pamukkale Belediyesine bu güzel düşünceleri için teşekkür ediyorum” dedi.

 “ÇOK HAYIRLI BİR KARAR”

 Denizli Valisi Hasan Karahan da, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in isminin caddeye verilmesinden dolayı Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Pamukkale Belediyesi milletimizin vefa örneğinin en güzelini yerine getirdi. Milletimiz kendisine hizmet edeni hiçbir zaman unutmuyor. Cansiperane ve gayretle görevini yerine getiren Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Alper’in adı bu caddede yaşadığı sürece kendisi de Denizli’de Pamukkalemizde yaşayacak. Denizli olarak Hollanda’nın bakanlarımıza karşı yaptığı edepsizliğe karşı verdiğimiz en güzel cevap Almelo caddesinin isminin değiştirilip Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in isminin verilmesi oldu.  Büyükşehir Belediyemiz ve Pamukkale Belediyemiz hayırlı bir işe imza attılar. Bu kararlarından dolayı her iki belediyemize çok teşekkür ederim” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Başsavcı Mustafa Alper’in özgeçmişinin yazılı olduğu ve “Mustafa Alper Caddesi” tabelasının açılışı yapıldı.

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER