anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDE İMAR DEĞİŞİKLİĞİ MESAİSİ 04.07.2017

Vatandaşların memnuniyeti için  var gücüyle çalışan Pamukkale Belediyesi, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren Yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği öncesi gece gündüz demeden mesai yaparak halk için çalıştı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Ramazan  Bayramı da dahil olmak üzere büyük bir özveriyle çalışan personellere teşekkür ederek, “Halkımızın mutluluğu için gece gündüz çalışmamız gerekirse tüm personellerimizle çalışacağımızı bu süreçte gösterdik” dedi.

Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği geçici maddelerinin 30 Haziran’da sona erecek olması ve Yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’nin 1 Temmuz tarihiyle birlikte hayata geçecek olması Pamukkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde yoğunluğa sebep olmuştu.  Yeni yasanın yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla belirli mahalleler de sona erecek olan minimum net 60 metrekarenin altında yapılmayacak olan bağımsız bölüm şartından faydalanmak isteyen vatandaşlar Pamukkale Belediyesi İmar İşleri Bölümüne akın etti.

VATANDAŞLAR MEMNUN AYRILDI

Bu konuda ön çalışma yapan Pamukkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personelleri büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışma planı hazırladı. Ramazan Bayramı’nın 2. ve 3. Günü de dahil olmak üzere gece yarılarına kadar mesai yapan Pamukkale Belediyesi personelleri halkın mağdur olmaması için büyük özveride bulundu. Pamukkale Belediyesi İmar ve Şehircilik İşlerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Selim Arkan idaresindeki personel tek tek vatandaşlarla ilgilenerek sorunlarını çözdü.  Yönetmelik değişikliği sebebiyle yoğun inşaat proje başvurusu olurken bu süreçte 600’e yakın proje incelendi. Vatandaşlar Pamukkale Belediyesi’nin gece gündüz demeden kendileri için çalışmasından memnundu. Projelerini hazırlayan ve onaya sunan vatandaşlar kısa sürede sonuç almaktan dolayı Pamukkale Belediyesi’nden mutlu ayrıldı.

 “PERSONELİMİZE TEŞEKKÜR EDERİM”

 Yoğun bir tempoda gündüzü gece ile birleştirerek vatandaşların mağduriyetinin önüne geçen personelleri ziyaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Pamukkale Belediyesi’nde çalışan herkesin tek amacının halka hizmet olduğunu söyleyen Başkan Gürlesin, "Bu değişiklik bir çok vatandaşımız için çok önemliydi. Biz de gerekli önlemleri alarak Ramazan Bayramı olmasına rağmen büyük bir özveriyle çalışan tüm personellerimize teşekkür ederim. Hemen her akşam mesailer gece yarısına kadar devam etti. Bizim amacımız  Pamukkale halkının mutluluğunu sağlamak. Bunun için her çalışanımızın amacı da bu. Bu dönemde gece gündüz fedakârca çalışan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personelimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Halkamızın imar konusundaki taleplerini mesai saati gözetmeden karşılanması bizim için önemli idi. Vatandaşlarımızın mutluluğu için çalışmalarımız devam edecek" dedi.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER