anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ'NDE RAMAZAN FARKI 28.06.2017

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDE RAMAZAN FARKI

 

Mübarek Ramazan ayında Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin halkın her kesimiyle bir araya geldi. Hemen her gün vatandaşlarla iftar sofrasında buluşan Başkan Gürlesin, zaman zaman sahurlara da katıldı. Maneviyatı yüksek olan Ramazan ayını dolu dolu yaşadıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu mübarek ayın maneviyatını halkımızla birlikte yaşadık. Vatandaşlarımızla iftar ve sahur sofrası ile birlikte teravihlerde de bir araya geldi. Allah tekrarını nasip etsin” dedi.

Pamukkale’de mübarek Ramazan ayı dolu dolu yaşandı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin her gün farklı mahallede iftar sofralarında ve sahurlarda halkın her kesimiyle bir araya geldi. Başkan Gürlesin kimi zaman iftarlarda halkla buluşurken, yurtlarda kalan erkek öğrencilerle sahurda, kız öğrencilerle de iftarda buluştu. Ramazan ayı boyunca, her akşam farklı yerlerde iftar sofralarında vatandaşlarla bir araya gelen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, son iftarını Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan vatandaşlarla yaptı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar yemeğinden önce Başkan Gürlesin, masaları tek tek gezerek mahalle sakinleriyle sohbet edip, hal hatırlarını sordu. Pamukkale Belediyesi tarafından, Cumhuriyet Mahallesi’nde verilen iftara, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcıları Selim Arkan ve Adnan Kaya, Türkay Gözlükaya, Veli Demir, Abdullah Sevinçli ve Cumhuriyet Mahallesi ile çevre mahalle sakinleri de katıldı.

RAMAZAN DOLU DOLU GEÇTİ

“Rahmet ve bereket ayı olan on bir ayın sultanı ramazan ayının son iftarında da sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “ Ramazan’ın manevi atmosferinde aynı sofrada buluşmak, aynı lokmayı paylaşmak, gönül sofrasında bir araya gelmek bizler için büyük bir nimet. Bizler Pamukkale Belediyesi olarak farklı mahallelerde iftar sofraları düzenledik. Amaç daha fazla insanımıza ulaşabilmek. Amacımız insanlarımızdan ayrı olmadığımızı, sizlerden farklı düşünmediğimizi göstermek. Belediye Başkanı olduk, makam sahibi olduk diye sizlerden farklı ne yaşantımız var, ne insanlara bakış açımız var. Ve ramazan ayının güzelliği, özelliği açısından da bakarsak, kardeşçe aynı sofrada buluşmak anlamında, sizlerle bugün burada bir aradayız” dedi.

“CUMHURİYET MAHALLESİ’NİN ŞEHİR MERKESİNDEN FARKI OLMAYACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, çevreye yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. “Alt yapı ve üst yapı konusunda şehir merkezinde hangi hizmetler yapılıyorsa Cumhuriyet Mahallesi’ne de aynı hizmet yapılıyor” diyen Başkan Gürlesin, “Göreve gelmeden 30 Mart 2014 tarihinden önce bu bölgenin en büyük eksiği alt yapı ve üst yapı, kapalı pazar yeri ve sağlık ocağı eksikliğiydi. Çok şükür biz göreve geldiğimizden bu yana bu eksiklikleri bir bir tamamlamaya çalışıyoruz. Cumhuriyet Mahallemizde alt yapının tamamına yakını bitti. Amacımız şehrin tamamının bir bütün olarak aynı olmasını istiyoruz.  İnşallah şehir merkezindeki güzelliğin aynısı buraya da yansıyacak. Bu bölgenin bir diğer eksiği olan sağlık ocağı inşaatımız hızla devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonucu bu bölgenin sağlık konusunda ne ihtiyacı varsa Pamukkale Belediyesi olarak gidermeye çalışıyoruz. Öte yandan bu bölgede yaptığımız sağlık ocağına ilaveten 112 acil istasyonunu da buraya kuracağız. Ayrıca vatandaşlımıza daha kolay ulaşmak adına sağlık ocağının üst katını da Pamukkale Belediyesi ek hizmet binası yapacağız. Yani burada mini bir kompleks kuracağız. Hedefimiz Ağustos ya da Eylül ayı başında bu kompleksimizi hizmete açmaktır. Bize salık ocağı yeri için en büyük bağışı yapan Müşerref teyzeme de çok çok teşekkür ederim. Allah ondan ve bağış yapan diğer hayırsever vatandaşlarımızdan razı olsun.  Ayrıca bölgenin bir diğer eksiği olan kapalı pazaryeri konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Biz kapalı pazaryeri projemizle bu bölgede aynı zamanda etüt merkezleri ve kreşler de yapmayı planlıyoruz. Bu projemizi de biran önce hayata geçireceğiz inşallah” diye konuştu.  Bir aylık ramazan süreci dolu dolu geçirdiklerini ifade eden Başkan Gürlesin, bayram mesajında ise  “Çok şükür Rabbim hiçbir zorluk yaşatmadı. Öncelikle geçmiş Kadir gecenizi kutluyorum. Başta İslam alemi olmak üzere tüm ilçe halkının Ramazan Bayramını kutlarım. Sağlık sıhhat ve huzur içinde Ramazan Bayramını bayram tadında geçirmenizi yüce rabbimden niyaz ederim. Rabbim bizleri ramazan ayında yaşadığımız güzellikler çerçevesi altında tek çatı altında buluşturmayı nasip etsin” dedi.  

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER