anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN'DEN GAZİLERE İSTANBUL MÜJDESİ 19.06.2017

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Muharip Gaziler Derneği üyesi gaziler ve şehit yakınları onuruna iftar yemeği verdi. “Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle birlikte bu rahmet ve bereket ayında Pamukkale Belediyesi olarak birlikte olmak istedik” diyen Başkan Gürlesin, “Gazilerimiz ve şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Geçen yıl Kıbrıs’a götürdüğümüz gazilerimizi aileleri ile birlikte ve şehit ailelerimizi bu yıl da İstanbul’a göndereceğimizin müjdesini vermek istiyorum ” dedi.

Mübarek Ramazan ayında halkın her kesimiyle iftar sofralarında buluşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in bu kez çok özel konukları vardı. Muharip Gaziler Derneği Denizli Şubesi’nin üyeleri ile şehit yakınları için Pamukkale Belediyesi, Pamuk Kafe’de iftar yemeği düzenledi. iftar yemeğine, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin Başkan Yardımcıları Adnan Kaya, Türkay Gözlükaya, Abdullah Sevinçli, Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvalcılar, gaziler ve şehit aileleri katıldı. Başkan Gürlesin, iftar yemeğine katılan şehit aileleri ve gazilerle tek tek ilgilenerek,  sohbet etti.

HELVACILAR, “GÜRLESİN, HER SÖZÜNÜ TUTTU”

Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvalcılar, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin’i verdiği sözü her zaman yerine getiren bir belediye başkanı olarak tanıdığını belirtti. Helvacılar, “Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin, Muharip Gaziler olarak tören alanından geçişlerimizde giydiğimiz kıyafetleri A’dan Z’ye bizlere hediye ederek, törenlerden alnımızın akıyla gazilik unvanlarımıza yakışır şekilde geçmemizi sağladı. Kendisi göreve geldiği ilk günden bugüne kadar her daim yanımızda olan oldu. Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Derneğimizin binasının 24 saat kameralarla güvenliğinin sağlanması için Pamukkale Belediye Başkanımız gereken çalışmaları yaptı. Bundan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Bizim derneğimiz Merkezefendi Bölgesi’nde ama başkanımız kesinlikle o tür polemiklere girmeden bizlere desteğini sürdürüyor. Bunu da ayrıca üstüne basarak belirtmek istiyorum” diye konuştu.

 ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İSTANBUL MÜJDESİ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise konuşmasında hem şehit yakınlarının hem de gazilerin yerlerinin çok farklı olduğunu belirterek, “Bu mübarek Ramazan Ayı’nda şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte bir sofrada buluşmalarımızı geçtiğimiz yıl da düzenlemiştik. Bu yıl da birlikte olmak istedik. Sizler canını vermek için yolan çıkan gazilerimiz, bununla beraber evladını, eşini bu ülke için, bayrağımız için, devletimiz, milletimiz için, evlatlarını, eşlerini veren siz şehitlerimizin aileleri, her iki aile ortamı da bizler için çok değerli. Bizler de Pamukkale Belediyesi olarak birçok ortamda sizlerle bir araya gelerek sizlere verdiğimiz değeri göstermeye çalışıyoruz. Bizlerin yaptıkları, inanın sizlerin yapmış olduğu hizmet karşılığında belki okyanusta bir damla. Görevimiz sürdüğü sürece de sizlere destek olmaya, üzerimize düşen sorumluluğu her daim yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Gürlesin, geçen yıl Kıbrıs’a götürdükleri gazilerle birlikte şehit ailelerini bu yıl da bir müjde verdi. Başkan Gürlesin, “Sizler özel insanlarsınız dedik. Önümüzde ki süreçte sizlerin tekrar gönlünü almak istiyoruz. İnşallah Temmuz Ayı’nda bir meclis kararı alacağız. Bu kez de sizleri bir İstanbul’a götürelim istiyoruz. Hem şehit ailelerimizi hem de gazilerimizi bir gece konaklamalı İstanbul’a tarihi ve kültürel bir gezi düzenleyeceğiz” diyerek gazilere ve şehit ailelerine müjde verdi. Gaziler ve Şehit Aileleri Pamukkale Belediyesi’nin desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER