anasayfafacebooktwitter
destekhatti
"AİLEDE HUZUR, HUZUR BUDUR" PROJESİYLE 8 BİN KİŞİYE ULAŞILDI 24.04.2017

Pamukkale Belediyesi, Pamukkale Kaymakamlığı ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile hazırlanan ‘Ailede Huzur Zenginlik Budur’ Projesi, tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında ilçe genelindeki 57 okulda 8 bin kişiye seminer verildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’nin mutlu insanlar kenti olması için gece gündüz çalıştıklarını ifade ederek, “Ailedeki mutluluk en büyük zenginliktir. Biz bunu sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi, Pamukkale Kaymakamlığı, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan sene başından bu yana devam eden ‘Ailede Huzur Zenginlik Projesi’ ile hem öğrencilere hem de velilere ulaşıyor. Bu kapsamda yapılan eğitimlerin 57.’si İncilipınar İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı. Seminere Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Rasül Çövüt, İncilipınar İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mahmut Şevik ile öğrenci ve veliler katıldı.

 128 OKULA ULAŞILACAK

Pamukkale İlçe sınırları içerisinde bulunan 128 okulun tamamında yapılması planlanan proje kapsamında, ana okul ve ilkokul velilerine yönelik çocuklarda bilinçaltı eğitim seminerleri ile aile içi iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen eğitimler veriliyor. Ortaokul öğrenci velilerine yönelik, başarıda ailenin rolü ve ergenlik ile TEOG sınavına yönelik seminerler verilirken; lise son sınıf öğrencileri ve velilerine üniversite giriş sınavı öncesi sınav kaygısına-stresine son başlığı altında bilgilendirme seminerleri verilerek, ailelerin başarılarına katkı sağlanıyor. Pamukkale Belediyesi Eğitim Danışmanı Veli Soysal tarafından verilen eğitimlerde, genel başlık halinde ‘Kim Korkar Sınavdan’ konulu seminerlerde bugüne kadar 8 bin kişiye ulaşıldı.

TEOG SINAVINDA BAŞARILI ÖĞRENCİLERE HEDİYE VERİLDİ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ‘Ailede Huzur Zenginlik Budur’ Projesi’ kapsamında 57. Okulda olduklarını ve yaklaşık 8 bin kişiye ulaşıldığının altını çizerek, “Biz belediyeciliği farklı yapmak istiyoruz. Yolun asfaltlanması, kaldırımın yapılması, park yapılması bunlar zaten bizim olmazsa olmazımız ama gönüllere de hitap etmek istiyoruz. Ben de bir imam hatipliyim. İşte bizim almış olduğumuz eğitimden dolayı ve ailemizden almış olduğumuz terbiye ile o farklı belediyeciliği yürütmeye çalışıyoruz. Bizler, toplumumuzun bel kemiği olan ailelerimize eğitim vererek onların daha huzurlu olmasını istiyoruz. Ailede huzur varsa o huzur çocuklarımıza da yansır. Aile mutlu olurken çocuklarımız da başarılı olur” diye konuştu. Eğitim alanında Pamukkale İlçe sınırları içerisinde tüm okullara destek sağladıklarını ifade eden Başkan Gürlesin, “Pamukkale belediyesi olarak, yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen 50- 100 yıllık belediyelerin yapmadıkları şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Eğitimde çok iddialıyız. Güvenlik anlamında emniyette çok iddialıyız. Bunla beraber sosyal belediyecilikte çok iddialıyız ve imar konusunda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz hüner zoru başarmaktır. Eğitim alanında da konferans salonlarından tutun, okullarımızın fiziki koşullarının iyileştirilmesine, çocuklarımızın daha iyi noktalara gelmesi noktasında ilçe sınırlarımız içerisinde bulunan 128 okulumuza destek oluyoruz” dedi.

 TEOG BAŞARISI ÖDÜLLENDİ

 Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ise yaptığı konuşmada “Biz bir aileyiz. Pamukkale Belediye Başkanımız, Pamukkale Kaymakamımız, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak hepimiz bir kurumu temsil ediyoruz, kurular adına konuşuyoruz ve bir bütün olarak tek olarak devlet adına konuşuyoruz. Burada ki sıkıntı hepimizin sıkıntısı. Mutluluk hepimizin mutluluğudur” diye konuştu. Erdoğan,  Pamukkale İlçe sınırları içinde bulunan 128 okula destek verdiği için Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür etti. İncilipınar İmam Hatip Ortaokulu’ndaki toplantıda, 1.TEOG’da  başarılı olan 480 ve üzeri puan almış 37 öğrencilere ikinci sınavda daha çok motivasyon sağlaması amacıyla hediyeler verildi.

 

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER