anasayfafacebooktwitter
destekhatti
GÜRLESİN: 'ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZDİR' 21.04.2017

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Gürlesin mesajında, “Gözlerindeki pırıltıda ülkemizin aydınlık geleceğini gördüğümüz ve küçücük bedenlerinde atan kocaman yürekleriyle bizleri geleceğe taşıyan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 23 Nisan’ın tüm Dünya çocuklarına armağan edilmiş tek bayram olduğuna dikkat çekerek, şu görüşlere yer verdi; “23 Nisan Ulusal Egemenliğimizi kazanmamızın anıldığı bir gün olmasının yanı sıra, dünya çocukları için de özel bir gün olarak kabul edilmektedir. 23 Nisan demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en bariz göstergesidir. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır”.  Pamukkale Belediyesi’nin kurulduğu ilk günden bu yana eğitime büyük önem verdiğini de belirten Başkan Gürlesin, “Çocukların kendilerini geliştirmeleri, araştıran ve sorgulayabilen donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak biz yöneticilerin en önemli görevleri arasındadır. Bizler de, çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları amacıyla hem okullarımıza hem de öğrencilerimize destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Gözlerindeki pırıltıda ülkemizin aydınlık geleceğini gördüğümüz ve küçücük bedenlerinde atan kocaman yürekleriyle bizleri geleceğe taşıyan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm dünya çocuklarını sevgiyle kucaklıyorum” dedi.

ETKİNLİKLERİN YERİ DEĞİŞTİ

Bu arada Pamukkale Belediyesi, ‘Yarınlar Sizinle Güzel’ sloganından hareketle, bir toplumun geleceğine ışık tutan çocuklar için, ailelerin çocuklarıyla birlikte güzel bir hafta sonu geçirmeleri amacıyla 23 Nisan Pamukkale Çocuk Şenliği etkinliği düzenledi. 22 Nisan Cumartesi ve 23 Nisan Pazar Günü, İncilipınar Parkı’nda yapılması planlanan etkinlik olumsuz hava şartları nedeniyle yer değişikliği yapıldı. 13.00 ile 19.00 saatleri arasında çocuklara yönelik hazırlanan program olumsuz hava şartları nedeniyle İncilipınar Kapalı Pazaryeri’ne alındı. İki gün sürecek olan etkinliklerde Kayı Obası, Animasyonlar, At binme, Oyun Parkuru, Masal Çadırı, İkramlar yer alacak. Ayrıca “Burak Abi ile çocuk şarkıları” etkinliğinde minikler sevdikleri şarkıları hep bir ağızdan söyleme imkanı bulacak. Etkinliklere tüm Denizli halkı davetlidir.

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER