anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN GÜLÜMSER TEYZENİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ 07.04.2017

Sosyal belediyecilik konusunda önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi ihtiyaç sahibi olan vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Geçirdiği ameliyat nedeniyle yatağa bağımlı yaşamak zorunda kalan 61 yalındaki Gülümser Yabaş’a hasta yatağı ve yürüteç tahsis edildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ihtiyaç sahibi olan vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek, “Yabaş ailesinin her sıkıntısını gidermenin huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale’de yaşayan ihtiyaç sahiplerinin imdadına Pamukkale Belediyesi koşuyor. İlçe sınırları içinde yaşayan yardım gerekli olan aileler Pamukkale Belediyesi’nin Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvuruyor. Gerekli detaylı incelemeyi yapan ekipler daha sonra gerekli olan destekleri aileleri sağlıyor. 15 Mayıs Mahallesi’nde yaşayan Yabaş ailesi de Gülümser Yabaş’ın geçirdiği ameliyat nedeniyle yatalak olunca başvuruda bulundu. Ekiplerin incelemesi sonucunda 61 yaşındaki Gülümser Yabaş’a hasta yatağı ve yürüteç temin edildi. Ayrıca ailenin yaşadığı evin periyodik olarak temizlenmesinin yanında sosyal kartta aileye verildi. Gülümser Yabaş Ömer Yabaş’ın da engelli olduğu için yemek pişiremediğini ifade edince PASVAk aracılığıyla aileye sıcak yemek temini de yapıldı. Ayrıca ailenin yaşadığı evin boyama işlemleri de Pamukkale Belediyesi tarafından yapılacak.

“ALLAH RAZI OLSUN”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin Yabaş ailesini ziyaret etti. Gürlesin’e Başkan Yardımcısı Adnan Kaya, Pamukkale Belediye Meclisi üyeleri Süleyman Gedik, Sibel Doğruöz ve İbrahim Çelebioğlu da eşlik etti. Ömer Yabaş başvurudan kısa süre sonra hemen yardım yapıldığını ifade ederek, “Allah razı olsun Pamukkale Belediyesi’nden. Her zaman yanımızda oldular” diye konuştu. Pamukkale Belediyesi’nin her zaman yanlarında olduğunu söyleyen Gülümser Yabaş, “Hasta yatağı ve yürüteç için Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ederim. Sadece bunlar değil, evimizi temizlediler, sıcak yemek getirecekler ve sosyal marketten yardım ediyorlar. Allah razı olsun” dedi.

“SİZİN MUTLULUĞUNUZ BİZİM MUTLULUĞUMUZ”

Sosyal belediyecilik konusunda önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Yabaş ailesine başvuruda bulunduktan kısa sürede gereken ne varsa yapıldı. Biz halkımızın her zaman yanındayız. Yabaş ailesinin evi düzenli olarak temizleniyor. Ayrıca boya badana işi de yapılacak. Aile sosyal kart ile de destekleniyor. 5 çocuğu olan aileye bakan olmadığı için bizler Pamukkale Belediyesi olarak yardımcı oluyoruz. Hasta yatağının yanında yürüteç de verdik. İnşallah Gülümser teyzemiz sağlığına kavuşur. Yeniden yürüyebilmesi için tedavi için de gereken neyse yapılacak. Ayrıca PASVAK aracılığıyla da her gün sıcak yemek imkanı da sağlanacak. Bizim amacımız ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmek. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz oluyor. Devletimizin gücü ihtiyaç sahibi vatandaşlara uzanan elle de belli olur. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi. Başkan Gürlesin, ihtiyaç sahibi olan vatandaşların mutlaka kendilerine ulaşmasını da isteyerek, “Eğer yardıma ihtiyacı olan varsa mümkünse kendisi, değilse halkımızdan ricamız, çevresinde böyle desteğe ihtiyacı olan varsa mutlaka bize mutlaka ulaşsınlar. Biz şartlar uyarsa elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.

 

“HALKIMIZA HİZMET EDİYORUZ”

Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Süleyman Gedik, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara Pamukkale Belediyesi’nin desteklerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Bu uygulama çok yerinde. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelerin tespiti ve gereken yardımların yapılması çok önemli. Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e duyarlılığından dolayı teşekkür ederim” dedi. Pamukkale Belediyesi Meclis Üyesi  Sibel Doğruöz de “Halkımızın her zaman yanındayız. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza gereken destekler Pamukkale Belediyesi tarafından sağlanıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu. Pamukkale Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Çelebioğlu da tercümanı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Sosyal belediyecilik konusunda Pamukkale Belediyesi önemli işlere imza atıyor. Bunun devamını getireceğiz” dedi.      

 

 

 

     


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER