anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE'DE CHP'LİLER DE 'EVET' DİYOR 05.04.2017

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Referandumu öncesi vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Gürlesin’in mahalle kahvehanelerinde toplantısına katılan CHP’li bir vatandaş ‘Hayır’cıları eleştirdi. Kendisinin CHP’li olduğunu söyleyen Akdere mahallesi sakini Hüseyin Malkoç, “Çift başlılık hiçbir zaman olmaz. Tek başlı olacak, o başı da halk seçecek. O nedenle 16 Nisan’da evet diyeceğim” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mahalle mahalle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ayrıntılarıyla halka anlatmak için ziyaretlerine devam ediyor. Gürlesin’in mahalle ziyaretlerinde, vatandaş ‘evet’ oyu kullanacaklarına dair destek sözleri verirken, ‘hayır’ oyu isteyenlere de tepki gösteriyor. Başkan Gürlesin’in Akdere Mahallesi ziyaretinde, son dönemlere kadar Cumhuriyet Halk Partisi’ni desteklediğini belirten mahalle sakini Hüseyin Malkoç, 16 Nisan’daki Anayasa Referandumu’nda ‘evet’ oyu kullanacağını söyledi. Malkoç, CHP’nin son dönemlerdeki hiçbir politikasını desteklemediğini belirterek, “Ben CHP’liydim. Onları eleştirdiğim için attılar beni oradan. Hangi köprü yapıldıysa, hangi yol yapıldıysa, hiçbir tanesine evet demediler, hayır dediler. Eğer bu parlamenter sistem Amerika’da olsaydı kuramazlardı hükümetleri. Onun için çift başlı hiçbir zaman olmaz. Tek başlı olacak. O başı da  halk seçecek. Halkta hesabını soracak” diye konuştu.

“HER ŞEYE HAYIR DİYORLAR”

Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Hüseyin Malkoç’un sözlerine karşılık, muhalefet yapmanın yapılan her projeye hayır demek olmadığını ifade ederek, “Köprüye hayır, yola hayır, ismi bu olmasın hayır. Böyle bir şey olmaz biz devlet için varız, millet için varız. Bayrağımız için varız” dedi.  Başkan Gürlesin, Akdereli vatandaşlara yeni sistemin nasıl işleyeceği hakkında detaylı bilgiler verirken, merak edilen soruları da tek tek cevapladı.

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER