anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN ARDA'YI ÖRNEK GÖSTERDİ 03.04.2017

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Referandumu öncesi vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Gürlesin’in Gözler Mahalle ziyaretinde, “Ben Hollanda’yı kınıyorum. Sonsuzca kadar, ömrümün sonuna kadar bu milleti destekleyeceğim” diyen minik Arda As, büyük ilgi odağı oldu. Başkan Gürlesin, “9 yaşında çocuğumuz bile Hollanda’nın yaptığını biliyorsa, bu yiğitler olduğu sürece bu ülkenin sırtını yerine getiremezler” dedi.

Türkiye’nin geleceği açısından dönüm noktalarından birisi olan 16 Nisan Anayasa Referandumu öncesi Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, vatandaşlarla her fırsatta her ortamda bir araya gelmeye devam ediyor. Referanduma çok az bir süre kala, ilçenin  tüm mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Başkan Gürlesin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ayrıntılarıyla vatandaşa aktararak, neden evet demelerini gerektiğini anlatıyor.

9 YAŞINDAKİ ARDA’DAN HOLLANDA’YA TEPKİ

Başkan Gürlesin, Gözler Mahallesi’ndeki ziyaretinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ayrıntılarıyla vatandaşa aktarırken, Avrupa ülkelerinin son aylarda Türkiye’ye karşı takındığı tavırları eleştirdi. Hollanda'nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönelik skandal tavrına ilişkin görüşlerini Gözlerlilerle paylaşan Gürlesin’in sözleri devam ederken, kalabalık içinden minik Arda’nın sözleri büyük alkış aldı. 9 yaşındaki  Arda As, elinde Türk Bayrağı ile kalabalık içinden “Ben Hollanda’yı kınıyorum. Sonsuzca kadar, ömrümün sonuna kadar bu milleti destekleyeceğim” diye haykırdı. Minik Arda’nın sözlerinden etkilenen Başkan Hüseyin Gürlesin, Arda’yı yanına aldı. Başkan Gürlesin, Arda’nın sözlerini tekrarlattı. “9 yaşında çocuğumuz bile Hollanda’nın yaptığını biliyorsa, bu yiğitler olduğu sürece bu ülkenin sırtını yerine getiremezler” diyen Başkan Gürlesin, “Almanya’nın, İsviçre’nin, Hollanda’nın yaptığını lütfen şöyle sakin kafayla bir düşünün. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla büyük bir gurur, şeref duyuyoruz. Ama onlar bugüne kadar bizleri güdülecek insan görüyorlardı. O dönemler bitti artık” dedi. Gürlesin, Gözler Mahallesi sakinleri ile sohbetine geç saatlere kadar devam ederek, mahalle sakinlerinin Anayasa değişikliği ile merak ettiği soruları yanıtladı.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER