anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESPORLU FADİ AMMAN'A DAVET EDİLDİ 30.03.2017

Pamukkale Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı oyuncusu Filistinli Fadi Gameel Shaban El Deeb, Batı Asya ülkelerinin katılacağı tekerlekli sandalye basketbol şampiyonası için Ürdün’ün başkenti Amman’a gidiyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Oyuncumuzun bu önemli organizasyona davet edilmesi bizleri onurlandırdı” dedi.  

Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün 2016-2017 sezonu öncesi Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı kadrosuna kattığı Filistinli Fadi Gameel Shaban El Deeb, ülkesinin tekerlekli sandalye basketbol takımından davet aldı. 18 yaşından bu yana bedensel engelli olan 32 yaşındaki Fadi El Deeb, tekerlekli sandalye basketbolunun yanı sıra voleybol, disk, gülle atma ve cirit atma gibi branşlarda da faal olarak yarışmalara katılıyor. Filistinli sporcu, Pamukkale Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda da başarılı bir grafik çiziyor. Filistinli Fadi Gameel Shaban El Deeb, 1-6 Nisan tarihleri arasında Ürdün Amman’da gerçekleşecek olan, Batı Asya ülkelerinin takımlarının katılacağı tekerlekli sandalye basketbol şampiyonasına katılacak. Filistin’in tekerlekli sandalye basketbol takımı olan Bethlehem Spor Kulübü’nün daveti için Ürdün’e giden El Deeb, Pamukkale Belediyesi’ni temsil edecek.

“GURUR DUYUYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, tekerlekli basketbol takımında yer alan sporcuların milli davetler almasının kendilerini gururlandırdığını ifade etti. Yeni kurulan bir takım olmasına rağmen bir çok sporcunun milli takımlara davet edildiğinin altını çizen Başkan Gürlesin, “İlk olarak Meryem Tan milli takıma davet edildi. Ardından Yunus Emre Bal milli takıma gitti. Fadi zaten Filistin milli takımına gidiyordu. Bu daveti de Batı Asya’nın en önemli organizasyonlarında sporcumuzun  yer almasından dolayı önemsiyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak engellilere ve sporculara desteklerimiz devam edecek” dedi.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER