anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ ZABITASI'NDAN SAHTE İÇKİ OPERASYONU 22.03.2017

Pamukkale Belediyesi, halk sağlığını korumak adına yürüttüğü denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Zabıta ekipleri sahte içki üretimi ve satışı yapan merdiven altı işyerlerine yönelik denetimlerinde 60 bin TL’lik sahte içki ele geçirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Halkımızın sağlığını tehlikeye atacak tüm işletmelere yönelik denetimler sürüyor. Sağlık koşullarına uymayan işletmelere yönelik gerekli tüm işlemleri uyguluyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Pamukkale halkının sağlığına göz diken kaçakçılara geçit vermiyor. Geçtiğimiz günlerde sağlıksız et operasyonu yapan ekipler, bu kez sahte içki operasyonu düzenledi. Zabıta Ekipleri, Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte merdiven altı diye tabir edilen 5 işyerine baskın gerçekleştirdi. Karahayıt’taki merdiven altı işyerlerine yapılan baskınlarda maliyeti yaklaşık 60 bin TL olan 700 şişeye yakın rakı, viski ve votkadan oluşan sahte içkiler ele geçirildi. Sahte içki piyasaya sürülüp vatandaşlara ulaşması halinde başta alkol zehirlenmesi olmak üzere, körlük ve hatta ölüme bile sebep olabiliyor. Yapılan operasyonda ele geçirilen sahte içkiler Jandarma ekipleri gözetiminde imha edildi.

“DENETİMLER DEVAM EDECEK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, halk sağlığının çok önemli olduğunu söyleyerek, Zabıta ekiplerince vatandaşların mağdur olmaması için her alanda denetimlerini sürdüreceğini belirtti. Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak, ilçemizdeki diğer kurumlarla işbirliği içinde, halkımızın sağlıklı gıdalar tüketmesi adına düzenli denetimlerimiz ve vatandaşlarımızdan gelen ihbarları da değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde Karahayıt’taki merdiven altı işyerlerindeki baskınlarda 693 adet sahte içki ele geçirildi. Bunların maliyeti yaklaşık 60 bin TL civarındadır. Kaçak içki nedeniyle yaşanan ölümler ortadayken, Pamukkale Belediyesi olarak biz de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için denetimlerimizi devam ediyoruz. Denetimlerimizi sürdürecek ve yasa dışı hiçbir uygulamaya izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER