anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN MUHTARLARLA BULUŞTU 17.03.2017

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede görev yapan 68 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek, 2017’de yapılması planlanan projelerle bilgiler aktardı. “Pazaryerleri, okullar, camiler, sağlık ocakları gibi toplumun çok yoğun kullandıkları alanlara özellikle odaklanmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Gürlesin, “2014 yılına göre 2015 yılı; 2015’e göre 2016 yılı çok daha iyi olduk. İnşallah bu yıl Pamukkale’yi çok daha iyi duruma getireceğiz” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mahalle toplantıları, halk günleri ile vatandaşlarla sık sık birebir bir araya gelmeye devam ederken, halkla yerel yönetimler arasında köprü görevi gören muhtarlarla da istişare toplantıları gerçekleştiriyor. Denizli Polis Evi’nde gerçekleşen istişare kahvaltısına Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Türkay Gözlükaya, Abdullah Sevinçli, Muhtarlık İşleri Müdürü Serdar Selman Savran, ilçede yer alan 68 mahallenin muhtarı katıldı. Toplantıda, muhtarların talepleri dinlenerek, istişareler bulunularak çözüm odaklı görüşmeler yapıldı.

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NİN 2017’DE YATIRIMLARI DEVAM EDECEK

2016 yılındaki çalışmaları değerlendiren Başkan Gürlesin, 2017 yılı için planlanan projeleri muhtarlara aktardı. Muhtarları mesai arkadaşı olarak gördüklerini belirten Başkan Gürlesin, “Kurulduğumuzdan bugüne kadar birçok yatırımımız oldu bunlara yenilerini ekleyeceğiz. Pazaryerleri, okullar, camiler, sağlık ocakları gibi toplumun çok yoğun kullandıkları alanlara özellikle odaklanmaya çalışıyoruz. Birçok alanda başarılı çalışmalar gerçekleştirdik. Eksikliklerimiz vardı, gidermek için çözüm üretiyoruz. 2014 yılına göre 2015 yılı; 2015’e göre 2016 yılı çok daha iyi olduk. İnşallah 2017 yılında daha da iyi hizmetler sunacağımıza inanıyorum” dedi. Pamukkale Belediyesi’nin eğitim konusunda ciddi yatırımlarının olduğunu, ilçe sınırlarında neredeyse dokunmadıkları okul kalmadığının altını çizen, Gürlesin, “Güvenlik, sağlık, eğitim ve sosyal belediyecilikte Pamukkale Belediyesi olarak Türkiye’de birçok belediyenin başaramadığı projeleri hayata geçirdik. Şu anda yaklaşık her ay 742 vatandaşımıza bin kredilik sosyal kart dağıtarak, Sosyal Market’imiz aracılığıyla maddi durumu yetersiz vatandaşımıza destek oluyoruz. Bu bizim için bir gurur. Biz insanlara dokunmaya çalışıyoruz. İnsanların derdiyle dertlenmeye çalışıyoruz” dedi.

 BALCIOĞLU: “PAMUKKALE BELEDİYESİ FARKLILIK YARATMIŞ”

Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, göreve geldiği 3 aylık gibi bir sürede Pamukkale Belediyesi’nin ilçede başarılı çalışmalarla farklılıklar yarattığını görmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Pamukkale’de gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı Başkanı Gürlesin’e teşekkür eden Kaymakam Balcıoğlu, “Pamukkale Belediyesi, yerel yönetimle merkezi yönetim arasında o hizmet senin bu hizmet benim gibi ayrımı ortadan kaldırmış. O nedenle bizlerde merkezi yönetimin temsilcisi olarak her türlü imkânlarımızı en üst düzeyde ortaya koymaya çalışıyoruz” diye konuştu.  Kahvaltıya katılan mahalle muhtarları, mahalleleri ile ilgili talepleri dile getirdiler. Muhtarlar, Pamukkale Belediyesi’nin yeni kurulan ve sınırları büyük bir ilçe olmasına rağmen mahalleleriyle ilgili en küçük sıkıntıya kadar daima yanlarında olarak, çözüm bulan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e, Belediye Başkan Yardımcılarına teşekkür ettiler.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER