anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE'DE CUMHURİYET ASM YÜKSELİYOR 14.03.2017

Pamukkale Belediyesi sağlık alanındaki dev hizmetlerinden birisi olan  ve 100 bin kişiye hizmet vermesi planlanan Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Yardım İstasyonu inşaatı hızla devam ediyor. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Halkımızın sağlık hizmetine daha kolay ulaşması için bu konudaki projelerimiz yükselmeye devam ediyor” dedi.

Pamukkale Belediyesi sağlıkta, güvenlikte, eğitimde ve sosyal belediyecilikte farklı bir belediye olduğunu yaptığı hizmetlerle göstermeye devam ediyor. Pamukkale Belediyesi tarafından kısa bir süre önce inşaatına başlanan Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Yardım İstasyonu yükselmeye devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların öncelikli talebi olan Aile Sağlığı Merkezi için yoğun çabalar harcanmıştı. Hayırseverlerin bağışları  ile yer tahsisi zor da olsa gerçekleşen alanda Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi yapılmaya başlandı.  İnşaatta incelemelerde bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin yetkililerden bilgiler aldı.

 “100 BİN VATANDAŞIMIZA HİZMET VERECEK”

“Buranın arsasının tahsisinde bağışta hayırseverlere teşekkür ediyorum” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “800 metrekare alanda konuşlanacak olan Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Bu alanı dolu dolu kullanmak istiyoruz. Zemin ile birlikte 3 katlı olacak binada öncelik Aile Sağlık Merkezi’nde. Bunun yanında yine bölgede boşluğu hissedilen 112 Acil Yardım İstasyonu projede yer alıyor.  Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Yardım İstasyonumuzda Acil Müdahale Odası, Bebek İzleme Odası, Bebek Emzirme Odası, Laboratuvar, 4 adet Poliklinik, Gebe İzleme Odası bulunacak. Aynı anda hem Aile Sağlık Merkezi hem de Acil Yardım İstasyonu olarak vatandaşlarımıza dört dörtlük bir hizmet sunacağız. Bu tesiste 100 bine yakın vatandaşımız sağlık hizmeti alacak. Pamukkale Belediyesi olarak önemli projeleri halkımızın hizmetine sunarak daha yaşanabilir bir ilçe oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız Pamukkale’de yaşamanın ayrıcalık olduğunu göstermek ” dedi. Başkan Gürlesin, Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nde Pamukkale Belediyesi’nin bazı birimlerinin yer alacağı hizmet binasının da yer alacağının altını çizdi. Yaklaşık 1.5 milyon liraya mal olacak Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nin inşasının yaz aylarına kadar tamamlanması planlanıyor.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER