anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ'NİN İNGİLİZCE KURSLARININ İKİNCİ ETABI TAMAMLANDI 08.03.2017

Pamukkale Belediyesi’nin Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyonu kapsamında yürüttüğü ‘Pamukkale’de Gönüllülük Hareketi’ adlı proje çerçevesinde “Sosyal Farkındalık Eğitimleri ve Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları”nın ikinci etabı tamamlandı. Başkan Hüseyin Gürlesin, “Gençlerimizin hayatına yön verme noktasında katkı vereceğini düşündüğümüz her türlü projede Pamukkale Belediyesi öncülük etmeye devam edecektir” dedi.

Pamukkale Belediyesi kurulduğu günden bu yana hayata geçirdiği projelerle dikkat çekerken, özellikle eğitime ve gençliğe yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarla sosyal belediyecilikte öncülük etmeye devam ediyor. Pamukkale Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen Avrupa Birliği Projesi kapsamında düzenlenen “Sosyal Farkındalık Eğitimleri ve Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları”nın ikinci etabı tamamlandı. Kursu tamamlayan kursiyerler için Denizli Gençlik Merkezi’nde sertifika töreni düzenlendi. Törene, Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Kaya, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Yılmaz ile kursiyerler katıldı.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında, yurt dışından gelen eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen kursların ikinci etabında 5 haftalık bir eğitimin ardından 45 gencin sertifika almaya hak kazandığını belirtti. Gürlesin, Pamukkale Belediyesi olarak hizmet verdikleri bölgede yaklaşık 50 bin üniversite öğrencisinin eğitim gördüğünün altını çizerek, özelikle kurumlar arası işbirliği ile gençlere yönelik gerçekleştirilen bu tür projelerin önemli olduğunu söyledi. Başkan Gürlesin, “Ülkemizin geleceğine yön verecek gençlerimizin hayatına olumlu katkıları olacak çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İngilizce ve kültür kurslarımızın da hedefi gençlerimizin geleceğine yön verme aşamasında olumlu katkılar yapabilmekti. Kurslarımıza başvuru ve katılımların çokluğu ile güzel bir yolda olduğumuzu görüyoruz. Biz geleceğimizim teminatı olan gençlerimiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin hedefine ulaşmada köprü olduğumuzdan dolayı mutluyuz” dedi.

“PAMUKKALE BELEDİYESİ GENÇLERİN OLDUĞU HER YERDE”

Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ahmet İbanoğlu törende yaptığı konuşmada, gençliğin olduğu yerde Pamukkale Belediyesi’nin destek olduğunu söyledi. İbanoğlu, “Bizler Pamukkale Belediyemizle birlikte bu tür çalışmalarımızı yapmaktan son derece mutluyuz. Önemli olan gençlerimize doğru adresi gösterebilmektir. Desteklerinden dolayı Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin’e ve başkanımız nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

KURSİYERLER GENÇLERİ KURSLARA DAVET ETTİ

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz İngilizce ve Kültür Kursları’nın büyük faydasını gördüklerini belirten kursiyerler, Pamukkale Belediyesi’nin İngilizce kurslarında diğer kurslarda olmayan önemli bir özellik olduğunu söylediler. Kursiyerler, “Pamukkale Belediyesi’nin biz gençlere yönelik gerçekleştirdiği ücretsiz İngilizce kurslarında yurtdışından gelen eğitmenlerin eğitim vermesi çok önemli bir noktaydı. Kurslarımız hafta içi Pamukkale Belediyesi Ek Hizmet Binası 4. Katta, hafta sonu ise tüm gün olacak şekilde Denizli Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti. Eğitimlerde konuşma kurslarının yanı sıra kültürel etkinlikler kapsamında tiyatral eğitimler de verildi. Pamukkale Belediyesi’nin bu güzel hizmetinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

KURSLAR DEVAM EDECEK

Okullara yaptığı desteklerin yanında üniversite öğrencilerine de kapsayan projelere de imza atan Pamukkale Belediyesi’nin Sosyal Farkındalık Eğitimleri ve Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları devam edecek. Yurt dışından gelen eğitmenlerle bire bir İngilizce konuşma şansı yakalayıp, kültürel alışveriş fırsatı elde edilebilecek ücretsiz kurslara başvurular başladı. 16-25 yaş arası tüm gençlere açık olan kurslara 12 Mart 2017 Pazar Günü’ne kadar www.pamukkale.bel.tr adresi üzerinden başvuru yapılabiliyor.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER