anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE’DE GÜVENİLİR TARTI MEMNUNİYETİ 23.01.2017

Pamukkale Belediyesi’nin ilçe sınırları içindeki pazar yerlerine koyduğu ‘güvenilir tartı’ uygulamasına vatandaştan tam destek geldi. Pazardan alışveriş yaptıktan sonra ürünlerini Pamukkale Belediyesi’nin pazar yeri çıkışlarına yerleştirdikleri tartıyla da tartan vatandaşlar, belediyenin bu uygulamasından memnun olduklarını söylediler. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pazar yerlerine koyduğumuz tartıların temel amacı, alışveriş yapan vatandaşlarımızın aklında kilogramla sorusunun kalmaması” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nin vatandaşların pazarda aldıkları ürünlerin kilogram mağduriyetini ortadan kaldırmak için ilçe sınırları pazaryerlerine yerleştirdiği ‘güvenilir tartı’ uygulaması büyük ilgi görüyor. İlçe sınırları içindeki pazaryerinin çıkışına konulan güvenilir tartı sistemiyle vatandaş, pazardan aldığı ürünü bir de kendisi tartabiliyor. Belediyenin hayata geçirdiği güvenilir tartı uygulamasından memnun olan Pamukkaleli vatandaşlar, pazardan aldıkları ürünlerin ağırlığı hakkında şüpheye düşerse bu tartı ile gidermiş oluyor.

VATANDAŞ VE ESNAF UYGULAMADAN MEMNUN

Pazarda alışveriş yapan Nail Urgancı, Pamukkale Belediyesi’nin pazar yerlerine koyduğu tartı uygulamasının çok iyi olduğunu belirterek, “İnsanın aklını karıştıracak herhangi bir şeyin olmadığı için aldığımız ürünleri rahat rahat bu tartılarda tartıyoruz. Bu uygulamadan dolayı Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyorum” dedi. Mustafa Demirci de Pamukkale Belediyesi’nin güvenilir tartı hizmetinden memnun olduğunu, pazarda aldıkları ürünleri bu tartılarda sayesinde doğruladıkları söyledi. Pazaryerinde esnaflık yapan Ayşe Çizmecioğlu da bu uygulamanın çok yerinde bir karar olduğunu belirterek, “Belediye ne diyorsa doğru yapıyor. Biz Pamukkale Belediyemize güveniyoruz” diye konuştu.

 “AMAÇ VATANDAŞ MAĞDURİYETİNİ ÖNLEMEK”

 Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, binlerce insanın alışveriş yaptığı semt pazarlarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Biz insan odaklı hizmet anlayışıyla hareket ediyoruz. Belediyemizin hizmetleri binlerce insanın alışveriş yaptığı ve yine binlerce esnafımızın ürünlerini satışa çıkardığı pazar yerleri de büyük önem taşıyor. Semt pazarlarına belediyemiz tarafında konulan tartıların temel amacı alışveriş yapan vatandaşlarımız aldıkları ürünlerin ağırlığı ile ilgili akıllarında sor işareti kalmaması. Biz bu uygulama ile vatandaşımızın mağduriyet yaşamasına engel olmaya çalışıyoruz. Bunan yanı sıra vatandaş ve esnaf arasındaki güveni de arttırıyoruz. Bundan dolayı sadece vatandaşlar değil; esnafımız da bu uygulamadan memnun” dedi.

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER