anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Pamukkale Belediyesi'ne, Almanya'dan Kardeş Şehir Geliyor 30.09.2014

  Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin ve beraberindeki heyet, termal saglik alaninda dünyada öne çikan termal turizm merkezlerini incelmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Almanya ve ÇEK Cumhuriyeti’nde temaslarda bulunuldu.
   Temaslarin sonucunda, Avrupa'nin en önemli termal saglik turizm merkezi Bad Füssing ile ‘Kardes Sehir’ olunmasi yolunda önemli adimlar atildi. Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin ve beraberindeki heyet, Avrupa turunun son duragi olarak yine Almanya'daydi. Baskan Gürlesin ve beraberindekiler, Almanya'da ziyaretin son gününde Bad Füssing Belediye Baskani ve kür merkezi yönetim müdürleriyle bir araya geldi. Termal turizm hakkinda karsilikli görüs alisverisinde bulunuldu. Ayrica Avrupa’nin en önemli termal saglik turizm merkezi Bad Füssing ile kardes sehir olma yolunda önemli adimlar atildi. Bu çerçevede termal saglik alaninda benzer özellikler gösteren Pamukkale ve Bad Füssing’in kardes sehir iliskileri kapsaminda karsilikli isbirligi yapilmasi kararlastirildi. Baskan Gürlesin, ‘Pamukkalemiz termal saglik turizmi açisindan dünyanin öne çikan merkezleri arasinda yer almaktadir. Yine ayni sekilde Bad Füssing de dünyanin önemli termal saglik merkezi arasindadir. Karsilikli isbirligi yapacagimiz birçok ortak noktamiz var. Kardes sehir iliskisiyle karsilikli tecrübelerimizi paylasmak istiyoruz. Kisa süre sonra kardes sehir protokolünü imzalayacagiz’ dedi.
  Almanya’dan Bad Füssing sehri, kardes sehir protokolünün imzalamasinin sonrasinda Pamukkale’nin ilk kardes sehri olma özelligini tasiyacak.
  Heyet, Almanya'nin en büyük golf merkezini inceledi ardindan da Bad Griesbach Belediye Baskanini ziyaret ederek belde hakkinda bilgi aldi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER