anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ BUZLU YOLLARI AÇIYOR 14.12.2016

Denizli soğuk havanın etkisine girerken rakımı 1200’ü bulan Pamukkale Belediyesi’ne bağlı mahalleler arasındaki ulaşımı sağlamak için ekipler tuzlama çalışması yapıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ekiplerin 24 saat görev başında olduğunu belirterek, “Yüksek mahallelerimize ulaşımı sağlayan yollardaki buzlanma ekiplerimiz tarafından tuzlama çalışmasıyla önleniyor” dedi.

Ülke genelinde olduğu gibi Denizli ve Pamukkale ilçesi de soğuk havanın etkisinde. Pamukkale Belediyesi sınırları içinde yer alan yüksek kesimlerdeki mahallelerde kar yağışı fazla etkili olmazken yollarda buzlanmalar meydana geliyor. Özellikle Akdere, Kurtluca ve Uzunpınar bölgesinde kar kalınlığı 2 cm olurken, gece sıcaklığın eksi 7-8 derecelere kadar inmesi nedeniyle yollarda buzlanma oluyor. Pamukkale Belediyesi ekipleri bu bölgede ulaşımı sağlamak için çalışmalar yapıyor. İş makineleri ve tuzlama araçları yaklaşık 20 kilometrelik mesafede yolları açık tutmak için çalışıyor. Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri karla ilgili eylem planı hazırlamıştı. İlçe sınırlarını dörde bölen ve müdahale için ekipleri görevlendiren Pamukkale Belediyesi, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için gerekli tedbirleri alarak gerekli olduğu zamanlarda çalışmalar yapıyor. Belediyenin araç parkında 5  kar küreme ve tuzlama aracı, 8 damperli kamyon, 2 greyder 6 bekoloder ve 2 ekskavatör aracı bulunuyor.

YOLLARI AÇIK TUTUYORUZ

Şehir merkezinde kar yağışının olmadığını ancak rakımı 1200 metreye bulan mahallelerde karın yağdığını belirten  Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ekiplerin buzla kaplı yolları açtığını söyledi. “Gözler, Uzunpınar, Güzelpınar, Kurtluca, Belenardıç gibi mahallelerimizde rakım yüksek” diyen Gürlesin, “Bu bölgede kar yağışı çok etkili değil. Ancak az da olsa yağan kar ile birlikte sıcaklık gece   eksi 7-8 derecelere düştüğü için yollarda buzlanma oluyor. Ekiplerimiz bu yolları açık tutmak için tuzlama çalışmaları yapıyor. Pamukkale Belediyesi olarak bütün sınırlarımız içerisindeki kar yağışlarına müdahale edebilecek şekilde hazırlandık. Amacımız ulaşımın sağlanamadığı mahallemizin olmaması” dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER