anasayfafacebooktwitter
destekhatti
ŞAMPİYON PAMUKKALE FC  13.12.2016

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği “Pamukkale’de 4. Futbol Şöleni Sonbahar 2016 Halı Saha Futbol Turnuvası”nda mutlu sona ulaşan takım belli oldu. Karahayıt’ta oynana final grubunun son maçında Çerkez Mahallesi Akköyspor’u 5-2 yenen Pamukkale FC takımı oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, şampiyon takımın kupa, madalya ve ödüllerini verirken, “Mahalleler arası kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz turnuvamız centilmence geçti. Dereceye giren takımları kutluyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği halı saha futbol turnuvalarının biri daha tamamlandı. 35 mahalleden 43 takımın katılımı ile 11 Kasım’da oynanan maçlarla başlayan “Pamukkale’de 4. Futbol Şöleni Sonbahar 2016 Halı Saha Futbol Turnuvası”nda final heyecanı yaşandı. Eleme usulü oynana maçlar sonunda Pamukkale FC, Çerkez Mahallesi Akköyspor, Kaplanlarspor takımları final grubuna kalmıştı. Pamukkale Belediyesi’nin yaptırdığı halı sahalarda oynanan müsabakalarda heyecan oldukça yüksekti. Final grubunun son maçı Karahayıt’taki sahada oynandı. İlk maçta Kaplanlarspor’a 7-1 yenilen Çerkez Mahallesi Akköyspor ile kaplanlarspor’u 5-2 yenen Pamukkale FC son maçta karşı karşıya geldi. Zorlu maçı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcıları Selim Arkan ve Adnan Kaya, Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı, meclis üyeleri Alpaslan Albay ve Kadir Keskin, mahalle muhtarları ve çok sayda vatandaş izledi.

HEYECAN HAD SAFHAYA ULAŞTI

Final maçından önce iki takımın futbolcuları İstanbul’da meydana gelen terör olaylarına da duyarsız kalmadı. Sporcular “Hepimiz polisiz, hepimiz askeriz” yazılı pankart açtılar. Şampiyon olmak için 1 puanın yettiği Pamukkale FC takımı maça hızlı başladı. Henüz 3. Dakikada Hüseyin ile 1-0 öne geçen Pamukkale takımı, 17’de yine Hüseyin ile farkı ikiye çıkardı. Çerkez Mahallesi Akköyspor, 20 ve 22. Dakikalarda Barış ile 2-2’lik beraberliği yakaladı. İlk yarının son anlarında Pamukkale FC Gökhan ile devreyi 3-2 üstün tamamladı. Maçın ikinci devresinde uzun süre skor değişmedi. Büyük heyecanın yaşandığı maçın ikinci yarısında Pamukkale FC’den Hüseyin  2 kez daha gol sevinci yaşayarak maçın skorunu Çerkez Mahallesi Akköyspor 2 – Pamukkale FC 5 olarak belirledi. Bu sonuç Pamukkale takımını şampiyon yaparken, Kaplanlarspor  ikinci ve Çerkez Mahallesi Akköyspor ise üçüncülüğü elde etmiş oldu. Maç sonunda Pamukkaleli sporcular ve taraftarlar büyük sevinç yaşadı.  

ÖDÜLLERİNE KAVUŞTULAR

Müsabaka sonunda ödül törenine geçildi. “Pamukkale’de 4. Futbol Şöleni Sonbahar 2016 Halı Saha Futbol Turnuvası”nda üçüncülüğü elde eden Çerkez Mahallesi Akköyspor takımının sporcularına madalyaları ve kupaları Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Selim Arkan ve Adnan Kaya tarafından verildi. Çerkez mahallesi temsilcisi takımının oyuncularına toplam 2 bin TL’lik hediye çeki de verildi. Turnuvada ikinciliği elde eden Kaplanlarspor’un kupa, madalya ve 3 bin liralık hediye çeki Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı, meclis üyeleri Alpaslan Albay ve Kadir Keskin tarafından verildi. Şampiyon olan Pamukkale FC takımının 4 bin liralık hediye çeki, kupa ve madalyalarını ise Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin verdi. Başarının ödülünü alan Pamukkalelilerin sevinci görülmeye değerdi.

“GELENEK DEVAM EDECEK”

Pamukkale Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, turnuvanın geleneksel hale getirildiğini söyledi. “Amacımız gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamak” diyen Başkan Gürlesin, “Biz spor konusunda önemli çalışmalar yapıyoruz. Mahallelerimize halı sahalar yaptık. Bu sahalarda oynana n maçlarla mahalleler arasında kaynaşma sağlamayı amaçladık. İlkini 2015 yılı ilkbaharında yaptığımız turnuvalarımız yılda 2 kez gerçekleşme devam edecek. 4. Futbol şölenimize bu yıl 35 mahalleden 43 takım katıldı. Bu takımlar arasında 3 takım final grubuna kaldı. Bu takımların verdikleri mücadele şampiyonu belirledi. Geçen turnuvada final oynayan Pamukkale mahallemizin takımı bu kez şampiyon oldu. Kaplanlarspor ikinci Çerkez Mahallesi Akköyspor ise üçüncü oldu. Ben katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyor, dereceye giren takımları da kutluyorum. Biz bu turnuvalarımızı devam ettireceğiz. 2017 İlkbahar turnuvamızı da Nisan- Mayıs ayları içinde gerçekleştireceğiz. Biz Pamukkale Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Tören sonunda final grubunda yer alan takımların sporcuları dostluk gösterisinde bulundu. “Hepimiz polisiz, hepimiz askeriz” pankartıyla terör de lanetlendi.

 

Final Grubu 3. hafta

Çerkez Mahallesi Akköyspor  2 - Pamukkale FC 5

Kaplanlarspor (BAY)

               

 

TAKIMLAR                   O            G             B             M            A             Y             P             AV.

1- Pamukkale FC           2             2             0             0             10           4             6             6

2-Kaplanlarspor              2             1             0             1             9             6             3             3

3-Çerkez Mh. Akköy      2             0             0             2             3             12           0             -9

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER