anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN ÇÖP EV SEFERBERLİĞİ 08.12.2016

Temizlik konusunda hassasiyet gösteren Pamukkale Belediyesi, çöp ev haline gelen ve çevreye rahatsızlık veren yapıları temizliyor. 2016 yılı içinde 4 mahallede çöp ev operasyonu yapan Pamukkale Belediyesi ekipleri halk sağlığını koruyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Çöp ev durumuna gelen yerleri halk sağlığını korumak için temizleyip, ilaçlıyoruz” dedi.

Çevreye duyarlı projelere imza atan Pamukkale Belediyesi, sadece sokak değil evlerde de temizlikler yapıyor. Halk sağlığı açısından tehdit oluşturan ve çöp ev haline gelen yapılar, gelen şikayetler üzerine temizleniyor. Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine 2016 yılı içinde Dokuzkavaklar, Deliktaş, Siteler ve Akdere mahallelerinde çöp ev operasyonu düzenlendi. Son olarak Pamukkale Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı temizlik ekipleri, Akdere Mahallesi’nde yaşayan R.D. isimli vatandaşın evinden yayılan kokulardan dolayı gelen şikayeti değerlendirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Hukuk İşleri Müdürlüğü aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ve arama kararını polis ve zabıta ekipleriyle uyguladı. Ekipler uzun süren uğraşlar sonunda çöp ev haline gelen binayı ve çevresini temizleyerek dezenfekte edip, kullanılır hale getirdi. Pamukkale Belediyesi bu çalışmayla mahalle halkının şikayetini gidermiş oldu.

“ÖNCE TEMİZLİK”

“Temizlik imandan gelir” sözü çerçevesinde ilçe genelinde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, belediye olarak temizlik konusunda çok hassas olduklarının söyledi.  “68 mahallenin her sokağını temizliyoruz” diyen Başkan Gürlesin, “Sadece sokak ve çevre temizliği değil, çöp ev haline gelmiş yapıları da gerektiği zaman temizliyoruz. Bir hastalık olan hiç bir şeyi atmama konusunda evlerini çöp ev haline dönüştüren vatandaşlarımız hem kendi sağlıklarını hem de çevre sağlığını tehdit ediyor. Vatandaşlarımız rahatsız oldukları evlerle ilgili ihbarlarda bulunuyor. Gerekli resmi işlemlerden sonra belediyemizin ekipleri o evlerdeki çöpleri kamyonlarla taşıyor. Daha sonra halk sağlığına tehdit oluşturmaması için dezenfekte ediyor. Amacımız Pamukkale’yi daha yaşanır hale gelmek. Bunun için en önemli madde de temizlik. Biz Pamukkale Belediyesi olarak temizlik konusuna büyük önem veriyoruz.  Hedefimiz halkımızın sağlıkla yaşayabileceği ortamlar oluşturmak” dedi.  İlçe sınırları içerisinde bu tür çöp ev durumuna gelen konularla ilgili Pamukkale Belediyesi’nin 444 9 220 nolu telefonundan zabıta ekiplerine ihbarda bulunulabiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER