anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN KARADENİZLİLER’E DESTEK 01.12.2016

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Karadenizliler Derneği üyelerini ağırladı. Dernek üyeleri Başkan Gürlesin’i  “5. Hamsi Festivali”ne davet ederken Gürlesin, bu etkinliğe Pamukkale Belediyesi olarak destek verdiklerini söyledi.

Denizli’de bulunan Karadenizlileri bir çatı altında toplayan Denizli Karadenizliler Derneği’nin yönetimi Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Birol Konak ve yönetim kurulu üyeleri, 11 Aralık’ta İncilipınar Parkı’nda yapılacak olan “Geleneksel 5. Hamsi Festival”i ile ilgili Başkan Gürlesin’e bilgiler verdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da festivali yoğun katılımla gerçekleştireceklerini ifade eden Denizli Karadenizliler Derneği Başkanı Birol Konak, “Karadeniz deyince akla ilk hamsi geliyor. Biz de dernek olarak hamsiyle ilgili Denizli’de festival düzenliyoruz.  Festivalde tonlarca hamsiyi tavada kızartarak halkımıza dağıtıyoruz. Bu festivalimizle ilgili Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin beyi de aramızda görmek istiyoruz. Hem festivalimize davet hem de destek için ziyaret gerçekleştirdik. Samimiyetinden ve misafirperverliği için kendisine teşekkür ediyorum. Bu vesile ile festivalimize tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

BAŞKAN GÜRLESİN’DEN DESTEK

Yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlimizdeki Karadenizliler’in yer adlığı dernek kendi kültürleri olan bir festivali Denizli’de gerçekleştiriyor. Hamsi festivali her yıl yoğun katılımla yapılıyor. Nazik davetlerinden dolayı Denizli Karadenizliler Derneği başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Pamukkale Belediyesi olarak İncilipınar Parkı’nda yapılacak olan festivalle ilgili üzerimize düşen konularda destek vereceğiz. Denizli farklı bölgelerden gelen vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik ruhu içinde yaşadığı bir kent. Bu tür kültürel etkinliklerle vatandaşlarımız arasında kaynaşma da sağlanmış oluyor. Ben şimdiden hamsi festivalinin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Ziyarette Denizli Karadenizliler Derneği Başkanı Birol Konak, dernek olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise geride kalan 2.5 yılda yapılan çalışmalar ve gerçekleşmesi planlanan projelerle ilgili dernek yönetimine bilgiler verdi.

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER