anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BAŞKAN GÜRLESİN’DEN PAMUKKALE DAVETİ 21.11.2016

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 2.5 yılda önemli çalışmalara imza atılan Pamukkale ve Karahayıt’a yerli-yabancı turistler ile yatırımcılara çağrıda bulundu. “Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale sizi çağırıyor” diyen Başkan Gürlesin, “Hem beyaz hem de kırmızı su ile şifa bulabilen tek yer Pamukkaledir. İlçemiz tarım ve turizm konusunda ülkemizin en önemli noktalarından biridir” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ulusal bir kanalda yayınlanan “Uyan Türkiyem” programının Beyaz Cennet Pamukkale’den yapılan canlı yayınına katıldı. Pamukkale’yi tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulan Başkan Gürlesin, ilçe ile ilgili özellikleri canlı yayında anlattı.  

“NAR VE KEKİKTE SÖZ SAHİBİYİZ”

Pamukkale ilçe sınırlarında üretilen tarım ürünlerinden bahseden Başkan Gürlesin, “Ülkemizdeki nar üretiminin yüzde 20’si Pamukkale ilçesinden sağlanıyor. Nar hem meyve olarak yenilebiliyor hem de suyu içiliyor. Ayrıca ekşisi yapılıyor. Nar suyu hem kahvaltıda hem de gün içinde tüketilebilen bir ürün. Ben şahsen her sabah mutlaka nar suyu içmeyi tercih ediyorum. İlçe sınırları içinde 30 bin dekar alanda yapılan nar üretimi ile Türkiye’de söz sahibi durumundayız. Ayrıca başta Gözler olmak üzere Uzunpınar ve Kurtluca gibi mahallelerimizde üretilen kekik te bizim önemli bir tarım ürünümüz. Türkiye’de üretilen kekiğin yüzde 50’si, dünyanın ihtiyacının yüzde 30’u bizim bölgemizde üretiliyor. Pamukkale sadece turizm ve doğal güzelliği ile değil tarımı ile  de Türkiye’de önemli bir yer” dedi.

“HERKESİ PAMUKKALE’YE BEKLİYORUZ”

Pamukkale ve Karahayıt’ın sağlık arayanlar için önemli bir merkez olduğunu vurgulayan Başkan Gürlesin, “Pamukkale’deki beyaz su hem içilebilir hem de sayısız hastalığa iyi geliyor. Antik havuzun suyunun ise güzelliğe neden olduğu biliniyor. Travertenlerdeki beyaz su gibi hemen 4 kilometre uzaklıktaki Karahayıt’takı kırmızı su da özellikle romatizmal hastalıklarda şifa kaynağı. 60 dereceye varan sıcaklığı ile bir çok hastalığın şifası Karahayıt’ta bulunabiliyor. Biz 2.5 yıl önce kurulan bir belediye olarak Pamukkale ve Karahayıt’a şifa bulmak için gelen vatandaşlarımızın da kullanabileceği projelere imza atıyoruz. Termal sağlıkta tedavi süresi 14 ile 21 gün arasındadır. Biz hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen yerli-yabancı misafirlerimizin bölgede zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak için bir çok projeye imza atıyoruz. Bunlardan en önemlisi de Karahayıt’taki Kent Ormanı. Türkiye’de ilk olacak bu kent ormanı projesi kısa süre içinde hayata geçirilecek. Pamukkale’ye daha önce hiç gelmeyenleri mutlaka bekliyoruz. Daha önce gelenleri de 2.5 yıl öncesine göre değişimi yerinde görmeleri için Pamukkale ve Karahayıt’a davet ediyoruz. Yeni kurulan bir belediye olarak 2.5 yılda 68 mahallemizde önemli çalışmalara imza attık. Atmaya devam edeceğiz” dedi.

 YATIRIMCILARA ÇAĞRI

Pamukkale ve Karahayıt’ın her geçen gün çok daha iyi duruma geldiğinin altını çizen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Denizli yılda 2 milyon turisti ağırlayan bir kent. Şehir olarak 19 antik kente sahibiz. Bunun yanında Pamukkale ve Karahayıt gibi doğal güzellik ve sağlık merkezlerimiz de var. Ülkemizin yatırımcılarına da bölgemize davet ediyorum. Pamukkale ve Karahayıt’taki turist sayımızı kısa vadede 3 milyon, uzun vadede 10 milyona çıkarmalıyız. Bu nedenle sağlık ve doğal güzelliği ile Pamukkale gelecekte çok daha yıldızı parlayan bir bölge olacak. Biz Pamukkale Belediyesi olarak doğa ve sağlık turizmi başta olmak üzere bir çok konuda ilçemizin daha iyi olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER