anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Başkan Gürlesin, 94 Yaşındaki Gaziyi Unutmadı 23.09.2014

         Baskan Gürlesin, baskan adayi oldugu dönemde birçok ziyaretlerden birini de Denizli’nin en yasi gazisi olan Türkiye’nin ise en yasli malul gazisi unvanini sahip Muharrem Duman’in evine giderek, gazi dedeyi ziyaret etti.
         Gazi dede Duman, sohbetin sonunda Baskan Gürlesin’in baskan seçildigi zaman da kendisini unutmayip yeniden evine gelip hatirini sormasini istedi. Bunun üzerine Baskan Gürlesin de, gazi dedeyi baskan seçildigi zaman da ziyaret edecegi sözünü verdi. Pamukkale Belediye Baskani Gürlesin, önceki gün Duman’a verdigi sözü yerine getirdi. Ziyaret, duygu dolu anlarin yasanmasina neden oldu. Gazi dede, Baskan Gürlesin’i karsisinda görünce hemen tanidi ve asiri duygulandi. Gazi Duman suan dünyanin en mutlu insani kendisi oldugunu belirterek, ‘Sizi görünce çok mutlu oldum. Her sey benim olmus gibi sevindim. Suan yeniden dogmus gibiyim. Ne iyi etiniz de geldiniz. Allah basarilarini daim etsin. Allah hepinize uzun ömür versin’ dedi.
         Baskan Gürlesin de, gazi dedenin hatirini sorup bir istegi varsa yerine getirecegini söyledi. Baskan Gürlesin, gazi dededen dualarini eksik etmemesini sözlerine ekledi.
        Gazi dede Duman, askerlik döneminde çektirdigi fotograflarini gösterirken o günleri tekrar yasar gibiydi. Fotograf çerçevelerini eliyle tek tek silen gazi deden Duman, bir fotografi gösterirken esinin 2006 yilinda hayata gözlerini yumdugunu belirterek duygulandi.
Ziyarete katilan bir baska gazi Mehmet Bozkurt ise ‘gazi dedemizi yillar önce otobüse bindigi sirada gazi kartini gösterirken gördüm. O günden bugüne görüsüyoruz. O dönemlerde gazi dedemiz unutulmus gibiydi. Denizli protokolünde davetler almasina yardimci oldum. 18 Mart’ta Çanakkale Sehitligi’ne götürdüm. Allah gazi dedemize uzun ömür versin. Kendisi suan Denizli’nin en yasli gazisi, Türkiye’nin ise en yasli malul gazisidir’ dedi.
  -MUHARREM DUMAN-
Gazi dede Duman, 2. dünya harbinde hazirlik asamasinda gazi oldu. Ülke savasa girmedi ancak yurdun birçok yerinde harbe hazirlik için tatbikatlar yapildi. Gazi dede Duman, Seferihisar’daki bu tatbikatlardan birinde gerçek top mermisinin patlamasi sirasinda sag gözünü kaybetti. Yaralanan ve sag gözünü kaybeden Duman, tedavi sonrasi terhis edildi. O dönem ilgili kanunla gazi rütbesiyle onurlandirildi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER