anasayfafacebooktwitter
destekhatti
GAZİLER BAŞTACIMIZDIR 19.09.2016

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı. Şehit yakınları ve gazilerin baş tacı olduğunu belirten Başkan Gürlesin, “Bizler de bunun bilincinde olarak her zaman gazilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türk Milleti’nin tarih boyunca verdiği var olma savaşından eşsiz destanlar yazıp zaferle çıktığını kaydeden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mesajında “Bilindiği üzere 19 Eylül tarihi, Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür. Bu nedenle, yurdumuzda her yıl 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu bilinçle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum. Şehit yakınları ve gazilerimiz baş tacımızdır” görüşlerine yer verdi.

“GAZİLERİMİZA POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ”

“Pamukkale Belediyesi olarak şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize pozitif ayrımcılık yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” diyen Başkan Gürlesin, “Şehitlerimiz, bizlerin bağımsız ve hür yaşaması için vatan uğruna canlarını feda etti, gazilerimiz ise canı pahasına savaştı. Onlar için ne kadar ayrımcılık yapsak azdır. Yerel yöneticiler olarak bizlerin de bu vatan için yapacağımız çok şeyler olduğunu düşünüyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak her zaman gazilerimizin yanında olduk. Canlarını vatan için hiçe sayan bu saygıdeğer büyüklerimizi Kıbrıs’a yıllar sonra ziyaret etme imkanı sağladık. Belediye olarak üzerimize düşen her şeyi seve seve yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta bulunan gazilerimize de sağlıklı uzun ömür diliyorum” dedi.

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER