anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE’DE ÇOCUKLAR YENİ OYUN PARKLARINA KAVUŞTU 19.08.2016

Pamukkale Belediyesi, ilçede 1,5 milyon liralık yatırımla çocukların gönlünce eğlenebilmesi, çocukluklarını en iyi şekilde yaşayabilmeleri için çocuk oyun parkı yatırımlarına devam ediyor. İlçede 26 çocuk oyun parkı tamamen yenilenirken, 12 noktada ise yeni oyun grupları oluşturuldu. Engelsiz çocuk oyun parklarının da kurumunun yapıldığı ilçede park zeminleri tamamen kauçukla kaplanarak çocuklara güvenli bir oyun alanı sunuluyor.  

Pamukkale Belediyesi, birçok alanda çalışmalarını yürütürken, park, yeşil alan, çocuk oyun grupları yatırımlarına büyük önem veriyor. Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 250 civarındaki park ve yine 200 civarındaki yeşil dokuya sahip orta ve yan refüjlerin yeşil dokusunu koruyor, daha da renklendiriyor. Yeşil parklarıyla öne çıkan Pamukkale Belediyesi, ilçede çocukların gönlünce eğlenip, oynayabildiği çocuk oyun parklarına da öncelikli bir yaklaşım sergiliyor. İlçede 1,5 milyon liralık gibi dev bir yatırımla Pamukkale Belediyesi, çocuk oyun parkı yatırımlarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında ilçede 26 çocuk oyun parkı tamamen yenilenirken, 12 noktada ise yeni oyun grupları oluşturuldu. Engelsiz çocuk oyun parklarının da kurumunun yapıldığı ilçede park zeminleri tamamen kauçukla kaplanarak çocuklara güvenli bir oyun alanı sunuluyor. Gemi, tren, orman ve kale temalı yapılan çocuk oyun parklarında çocuklar gönlünce eğleniyor, çocukluklarını en iyi şekilde yaşıyor. Çocuk oyun parklarıyla ilgili yatırımlar sürerken, park alanlarında vatandaşların spor yapmaları içinse birçok çeşitte spor aletleri yerleştirilmeye devam ediliyor. Yapılan çalışmalarla Pamukkale İlçesi’nde yeşil doku, çocuk oyun parkları ve spor aletleri ile 7’den 70’e herkese yaşam alanları sunuluyor.

 “ÇOÇUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ”

“Pamukkale’de yaşamak ayrıcalık olacak” diyerek çıktıkları hizmet yolunda yatırımlara her alanda devam ettiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Modern Pamukkale yolunda durmaksızın yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bilinir belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik anlamında da örnek çalışmalara imza atıyoruz. Halkımızın bize emanet ettiği görev bilinciyle her alanda durmaksızın yolumuza devam ediyoruz. Yeşil alan ve park çalışmalarımıza büyük önem verdiğimiz gibi geleceğimiz olan çocuklarımızın da gönlünce gülüp oynamaları için çocuk oyun parkı yatırımlarını bir bir tamamlıyoruz. Kullanım ömrünü tamamlamış ve tehlike arz eden çocuk oyun parklarını yenileriyle değiştiriyor, ihtiyaç noktasında belirlenen alanlarda yeni oyun parkı alanları oluşturuyoruz. Yavrularımızın çocukluklarını en iyi şekilde yaşamaları için ne gerekiyorsa o yatırımları sunuyoruz. Engelsiz çocuk oyun parkları yatırımlarımızın yanı sıra park zeminlerini kauçukla kaplayarak güvenli bir oyun alanı imkanı sağlıyoruz. Güçlü Türkiye’mizin teminatı çocuklarımıza ‘Ne sunsak azdır’ bilinciyle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER