anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN 2000 ÖĞRENCİYE MÜJDE 05.08.2016

Pamukkale Belediyesi, her yıl olduğu gibi 2016-2017 eğitim öğretim yılında da ilçede ihtiyaç sahibi ailelerin ortaokul ve lisede okuyan çocuklarına eğitim yardımı yapacak. Geçtiğimiz yıl 1600 öğrenciye 880 bin lira eğitim yardımı yapılırken bu yıl ise, 2000 öğrenciye toplamda 1 milyon 136 bin lira eğitim yardımı verilecek. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yardımları her yıl daha da artırarak çocukların eğitimlerine katkı sunmaya, destek olmaya devam ettiklerini söyledi. Başvurular 15 Ağustos- 9 Eylül tarihleri arasında www.pamukkale.bel.tr adresinden internet üzerinden yapılacak.

 Eğitime sınırsız desteğiyle öne çıkan Pamukkale Belediyesi, her yıl olduğu gibi 2016-2017 eğitim-öğretim yılında da ilçede ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına verdiği eğitim desteğine devam ediyor. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında Pamukkale Belediyesi, 500 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 55 lira, 1100 lise öğrencisine ise yine 8 ay boyunca aylık 75 lira eğitim desteği yaparak toplamda 1600 öğrenciye 880 bin lira eğitim desteği vermişti. Konuyla ilgili 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilçede ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik yapılacak yardımlar Pamukkale Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı  Oturumunda ele alınarak karara bağlandı.Pamukkale Belediye Meclisi’nde hem sayı hem de destek rakamı artırılarak 2016-2017 eğitim-öğretim yılı için ortaokul ve lisede okuyan çocuğu bulunan ihtiyaç sahibi ailelere eğitim desteği yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Buna göre önümüzdeki eğitim öğretim yılında 900 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 60 lira, 1100 lise öğrencisine ise yine 8 ay boyunca aylık 80 lira eğitim desteği yapılacak. Toplamda 2000 öğrenciye 1 milyon 136 bin lira eğitim desteği verilecek. Başvurular 15 Ağustos- 9 Eylül tarihleri arasında www.pamukkale.bel.tr adresinden internet üzerinden yapılacak.

 “ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Pamukkale İlçesi’nde eğitimin kalitesini artırmak ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmak için adeta seferber olduklarını aktaran Başkan Gürlesin, “Eğitimi çok önemsiyoruz. Geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak bu çalışmamızla katkı sunuyoruz. İlçe sınırlarında bulunan 128 okulumuzun tamamına ulaşarak, ihtiyaçlarını gidermek için yoğun bir çalışma içindeyiz. Ciddi anlamda eğitime dev bir bütçe sunuyoruz. Okullarımızda fiziki ve donanım açısından eksikliklerinin yanında önemli bir çalışmamızda ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına kurulduğumuz 2014’den bugüne ulaşarak eğitim desteği sunuyoruz. Pamukkale Belediye Meclisimizde yine çok önemli bir karara imza atarak bu çocuklarımıza desteğe devam kararı aldık. Hem de geçtiğimiz yıl 1600 olan sayıyı 2000’e çıkarıp, verdiğimiz maddi desteği de artırdık. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında 1100 lise öğrencimize aylık 80 lira, 900 ortaokul öğrencimize aylık 60 lira eğitim desteğinde bulunacağız. Eğitim desteğimizden yararlanmak isteyen ailelerimiz başvurularını 15 Ağustos’dan itibaren www.pamukkale.bel.tr adresinden internet üzerinden yapabilir. Son başvuru tarihi ise 9 Eylül 2016 olacak. Burada kriterlerimiz olacak. Bu kriterlere uyan ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına eğitim desteğini vereceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER