anasayfafacebooktwitter
destekhatti
PAMUKKALE BELEDİYESİ 10 BİN TÜRK BAYRAĞI DAĞITTI 22.07.2016

Ordu içindeki FETÖ yanlısı askerlerin kalkıştığı ve püskürtülen darbe girişiminin 7. gününde de Denizli halkı meydanları doldurarak demokrasiye sahip çıkmaya devam ediyor. Pamukkale Belediyesi, sabaha kadar Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlara kurduğu çadırda birçok ikramlarda bulunurken, Demokrasi Şehitleri anısına da kalkışmadan bugüne vatandaşlara 10 bin Türk Bayrağı dağıttı.

Darbe kalkışmasından bugüne ülkede 7’den 70’e vatandaşlar gece gündüz meydanları boş bırakmıyor. Denizli’de binler demokrasi nöbetinin 7. gününde de Delikliçınar Meydanı’nı bayrakları ile doldurarak darbeye karşı tek ses tek yürek olmayı sürdürüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’de, akşamdan namazından sabah namazına kadar vatandaşlarla birlikte omuz omuza demokrasi nöbeti tutuyor. Pamukkale Belediyesi, Delikliçınar Meydanı’nda kurduğu çadırda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara birçok ikramda bulunarak, vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamaya destek veriyor.

10 BİN TÜRK BAYRAĞI

Ayrıca Pamukkale Belediyesi, darbe girişimini engellemek, milli iradeyi korumak uğruna canlarını hiçe sayarak şahadet şerbetini içen sivil vatandaşlar, polis ve asker şehitler için anlamlı bir etkinliğe imza attı. Demokrasi nöbetini tutmak için alanlara koşan vatandaşlara, esnaflara bugüne kadar 10 bin Türk Bayrağı dağıtıldı, dağıtılmaya da devam ediyor.

 DEMOKRASİ ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR

Demokrasi Şöleninde Denizli’de on binlerce vatandaşın her gün Delikliçınar Meydanında demokrasi nöbetini tuttuğunu belirten Başkan Gürlesin, “Türkiye Cumhuriyeti’ni, güçsüz kılmak, demokrasi yolundan çıkarmak isteyen FETÖ yapılanması hainler, kendisini bir kez daha darbe girişimiyle gösterdi. Ama unuttukları bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve O’nu sevip sayan milyonların olduğuydu. Yüce Türk Milleti bu gibi girişimlere göz açtırmayıp canını, malını, her şeyini ortaya koyarak püskürtmüş olduğu bu kalkışmayı meydanlarda bekleyerek Demokrasi Nöbetini tutmaya devam etmektedir. Nöbetin 7. gününde de on binlerle omuz omuza Delikliçınar meydanında bir arada sabah namazına kadar nöbetimizi tuttuk. Pamukkale Belediyesi olarak Demokrasi Nöbetinde halkımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmak amacıyla seferberlik içindeyiz. Ülkemiz üzerinden oyunlar oynanıyor. Ama hiçbir oyun bu topraklarda tutmayacaktır. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde bu oyanları bozacağız. Demokrasi Şehitlerimiz anısına da Pamukkale Belediyesi olarak Demokrasi Nöbetine koşan vatandaşlarımıza, esnaflarımıza Türk Bayrakları dağıtmaya devam ediyoruz. Bizler demokrasiye sahip çıkmak için sabahlara kadar meydanlarda olacağız” dedi.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER