anasayfafacebooktwitter
destekhatti
BUGÜNÜN KIZLARI YARININ ANNELERİNDEN MUHTEŞEM FİNAL 07.06.2016

Pamukkale Belediyesi’nin de destek verdiği ilçede 6 meslek lisesinde okuyan kısıtlı imkanlara sahip 100 kız öğrenciye yönelik olarak spor başta olmak üzere sosyal ve kültürel etkinliklerin yer aldığı "Bugünün Kızları Yarının Anneleri" projesi gerçekleşen törenle sona erdi. Step başta olmak üzere birbirinden beğeni toplayan gösterileri ayakta alkışlanan öğrenciler, projeye katılım belgesi ve başarı madalyalarını Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu’nun elinden aldı.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri kapsamında hayata geçirilen Pamukkale Kaymakamlığı ve Pamukkale Belediyesi başta olmak üzere birçok kurumun desteklediği “Bugünün Kızları Yarının Anneleri" projesi gerçekleşen törenle son buldu. Proje, öğrencilerin sporla; zihinsel ve fiziksel, sosyal, kültür ve sanatsal etkinliklerle de; ruhsal gelişimine katkı sağlamak hedefiyle yola çıktı.  Pamukkale İlçesinde bulunan kısıtlı imkanlara sahip ve hayatın fırsatlarından yeterince yararlanamamış 6 meslek lisenden 100 kız öğrenciyi kapsayan projede, badminton, hentbol ve step-airobik spor eğitimleri başta olmak üzere sosyal, kültürel ve sanatsal birçok etkinlikler gerçekleştirildi.

 “KATILIM BÜYÜK OLDU”

Pamukkale Üniversitesi Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Kaya, AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Proje Yürütücüsü PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Çelik, Proje Koordinatörü Pamukkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yahya Karaca, Proje lideri PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Eylem Çelik, 6 okulun rehber öğretmenleri, projede yer alan 100 öğrenci ve veliler katıldı.

 ÖĞRENCİLER GÖSTERİLERİYLE BÜYÜLEDİ

Kız öğrencilerin hep birlikte yaptığı step gösterisi izleyenler tarafından uzun süre alkışlandı. Öğrencilerin etkinlikte katılımcılara müzik ve şiir ziyafeti çekti. Projenin sonuçlarıyla ilgili olarak bir öğrenci hayatlarında yaşadıkları pozitif değişimleri katılımcılarla paylaştı. Bir veli de kız çocuğunda projeyle birlikte hem aile içerisinde hem de dersleri anlamında olumlu gelişmelerden söz etti.

Proje Yürütücüsü PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Çelik’te yaptığı konuşmada kız öğrencilerin hayatlarında büyük bir değişim yaratan böylesi önemli bir projenin hayata geçmesinde destek veren herkese teşekkürlerini iletti. Projede desteğini esirgemeyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e de özel bir teşekkür sunan Çelik, “Başkanım sizlere böylesi önemli bir projenin içinde olduğunuz ve kız öğrencilerimize güçlü bir şekilde geleceğe hazırlanmaları anlamında sunduğunuz desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 “ÖRNEK BİR PROJE”

Bugünün Kızları Yarının Anneleri projesinin hedef kitlesi, amacı ve ulaştığı sonuçlar anlamında ülkede örnek ve iddialı bir proje olduğunu aktaran Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, “Pamukkale Belediyesi olarak bugünün kızları, hayatımıza şekil ve yön veren yarının annelerine yönelik böylesi özel bir projenin içinde yer almaktan büyük bir onur duyuyorum. Ülkemizde örnek ve iddialı bir bir proje olduğunu düşünüyorum. Sadece Pamukkale’de kalmayıp, Denizli ve Türkiye’de yaygınlaştırılması gereken bir proje olduğunu düşünüyorum. İçeriğine ve sonuçlarına baktığımızda başarılı da olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu süreç bittikten sonra kız öğrencilerimize hem spor anlamında hem de aktiviteler anlamında yine destek devam ettirilmeli daha da genişletilmeli. Kızlarımızın daha iyi yerleri hak ettiğini düşünmekteyiz. Sporun hangi dalı olursa olsun yapılmalı. Bizde yine desteğimizi vermeye Pamukkale Belediyesi olarak devam edeceğimizi bilmenizi isterim. Böylesi özel bir projenin kapanış töreninde bizleri yalnız bırakmayan ve katılımıyla güç veren Denizli Milletvekilimiz Sayın Sema Ramazanoğlu’na da teşekkür ediyorum ” dedi.

 “ÇOCUKLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Kız öğrencilerinin hepsinin gelecek hayali ve hedefi olduğunu aktaran Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru da, “Çocuklarımızla konuştuğumuzda hepsinin bir hayali ve geleceğe yönelik hedefleri olduğunu gördük. En önemlisi iyi bir insan olmak istiyorlar. Bu projeyle de kız çocuklarımızın hayallerine ve gelecekteki planlarına ulaşmalarını, iyi bir insan olarak,  anne, eş olarak en iyi şekilde vatanına, milletine hizmet etmeleri anlamında önemli bir yol haritası çizdik. Projenin sonuçlarının çok olumlu ve pozitif olması bizleri de ziyadesiyle mutlu etti. Projeye destek veren dahası ilçede okullarımıza, eğitime, kurumlara büyük destek sunan her daim çocuklarımızın yanında olan Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e de teşekkür ediyorum.  Çocuklarımıza ve öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız. Yeter ki siz hedeflerinize yürüyün. Projede emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

 KIZ ÖĞRENCİLERE ÖĞÜTLER VERDİ

Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu ise, kız öğrencilere gelecek planlarında önemli olanın peşinde değil kendilerine, yaşamlarına artı katacak değerli olanın peşinde koşmalarını öğütleyerek şunları söyledi, “Kız öğrencilerimize yönelik böylesi katma değer katan bir projenin töreninde yer almaktan, kız öğrencilerimizle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Ülkemizin geleceği, çocuklarımız, gençlerimiz. Onlar bizim ufkumuz, yüreğimiz, her şeyimiz. Bugün burada kız öğrencilerimiz çok önemli bir projenin hem uygulayıcısı hem yürütücüsü olarak karşımızda. Hayatımız bir proje ve dizayndan ibaret. Biz hayatımızı iyi kurgulayabilirsek, o dizaynın içinde kendimize doğru pozisyonlar verirsek, hayatta mutlu olmak, başarılı olmak dediğimiz anları yakalamış oluruz. Tabi ki, hepiniz inşallah doktor, mühendis, öğretmen gibi birçok hedeflerinize ulaşacaksınız. Önemli pozisyonlarda olacaksınız. Bu pozisyonlara ulaşmak önemli olmak güzel. Ama bunun önünde bir şey var ki, en önemlisi de o! Hayatınıza katma değer katacak, kendi içinizde artıları fazlalaştıracak konu, değerli olmak.  Yani öncelikli olarak sizler önemli olmanın peşinde değil, değerli olmanın peşinde koşun. Koşun ki, mutluluğunuz ve başarınız ikiye katlansın. Böylesi bir projeyi hayata geçiren ve uygulayan herkese teşekkür ediyorum. Kız öğrencilerimizin her daim başarılı ve değerli olmalarını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Denizli Milletvekili Ramazanoğlu, Başkan Gürlesin ve Kaymakam Beyru başta olmak üzere projeye katılan kız çocuklarına katılım belgesi ve başarı madalyalarını törenle verdi.

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER