anasayfafacebooktwitter
destekhatti
KUPAYI BAŞKAN GÜRLESİN VERDİ 02.06.2016

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan “Pamukkale’de 3. Futbol Şöleni İlkbahar 2016 Halı saha Futbol Turnuvası”nda heyecan sona erdi. 54 takım arasında rakiplerini geride bırakan Örenspor finalde Pamukkale FC’yi 3-1 yenerek şampiyonluğu elde etti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale’de futbol şölenleri ilkbahar ve sonbaharda olmak üzere yılda 2 kez yapılacak. Katılan takımlara teşekkür ederken, şampiyon olan Örenspor’u kutluyorum” dedi.

“Pamukkale’de 3. Futbol Şöleni İlkbahar 2016 Halı Saha Futbol Turnuvası”nda heyecan sona erdi. 16 Mayıs’ta 54 takımın katılımı ile başlayan heyecanda final müsabakaları Akhan sahasında oynandı. Rakiplerini geride bırakarak üçüncülük maçına çıkma hakkını elde eden Küçükderespor ile İncilipınar Kültürspor takımlarının maçına İncilipınar temsilcisi cezalı ve sakat oyuncularının çok olması nedeniyle çıkamayınca turnuvanın üçüncülüğünü Küçükderespor elde etti.

BÜYÜK HEYECAN YAŞANDI

Turnuvanın şampiyonunu belirleyecek olan maç Akhan sahasında Pamukkale FC ile ilk şampiyon Örenspor arasında yapıldı. Müsabakayı Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya ve Türkay Gözlükaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Pamukkale Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı  ile Pamukkale Belediyesi Meclis Üyeleri İbrahim Çelebioğlu ve mahalle muhtarları katıldı. Pamukkale FC rakibi karşısında maça etkili başladı. Henüz 5. dakikada Alpay’ın attığı golle Pamukkale FC 1-0 öne geçti. Maçın 20. Dakikasında ise Örenspor Ahmet ile skoru eşitledi ve devre 1-1 sona erdi. Maçın ikinci devresinde Örenspor 31. dakikada Reha ve 33. dakikada da Ahmet ile  3-1 öne geçti. Maçın kalan süresinde başka gol olmayınca Örenspor Pamukkale FC’yi 3-1 yenerek üçüncüsü yapılan turnuvanın ilkinde olduğu gibi bir kez daha mutlu sona ulaşarak şampiyon oldu. Pamukkale FC ikinci olurken, Küçükderespor ise üçüncülüğü elde etmiş oldu.

ÖDÜLLER TÖRENLE VERİLDİ

“Pamukkale’de 3. Futbol Şöleni İlkbahar 2016 Halı Saha Futbol Turnuvası”nda dereceye giren takımlara ödülleri, kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi. Turnuvada üçüncü olan Küçükderespor’un madalyalarını Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, 2 bin liralık hediye çekini Pamukkale Beleidyesi Meclis Üyesi İbrahim Çelebioğlu ve kupasını da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu verdi. Turnuvada ikinci olan Pamukkale FC’nin madalyalarını Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Selim Arkan, 3 bin liralık hediye çekini Pamukkale Belediye Başkan Yradımcısı Adnan Kaya ve kupasını Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı verdi. Şampiyon takım Örenspor’un sporcularıan madalyaları Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru takarken, 4 bin liralık hediye çekini ve şampiyonluk kupasını Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin verdi. Kupa ve madalyalarını alan Örensporlu futbolcular büyük sevinç yaşadı.

 

“AMACIMIZ HERKESİN SPOR YAPMASI”

Pamukkale Beleidye Başkanı Hüseyin Gürlesin, turnuvanın ödül töreninde bir konuşma yaptı. “20 mahalleye halı saha yapıyoruz” diyen Gürlesin, “Amacımız bu tesislerin kullanılması idi. Geçen yıl Haziran ayında ilkini yaptığımız turnuvamızda  Örenspor şampiyon olmuştu. İkincisinde Develispor mutlu sona ulaştı. Şimdi yine Örenspor şampiyon oldu. Her geçen gün turnuvamızda sistem oturdu. Bunu görmek bizi mutlu ediyor. Her yıl iki kez bu turnuva tekrarlanacak. Pamukkale’de yaşamak ayrıcalık olacak dedik, bunu da yaşıyoruz. Bu turnuvada emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Katılan tüm takımlara teşekkür ediyor, şampiyon olan Örenspor’u bir kez daha kutluyorum” dedi. Örensporlular maç sonunda şampiyonluk sevincini Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile paylaşırken, finalin kazananı Örenspor ile kaybedeni Pamukkale FC’nin birlikte objektif karşısına geçmeleri de centilmenliğin simgesi oldu.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER