anasayfafacebooktwitter
destekhatti
Başkan Gürlesin, Cankurtaran ve Karatas'ta 04.09.2014

Baskan Gürlesin, Baskan Yardimcilari Veli Demir, Fahrettin Göksu, Selim Arkan ve Abdullah Sevinçli ile birlikte Cankurtaran ve Karatas mahallelerinde giderek mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinleri Bakan Gürlesin ve beraberindekilere yogun ilgi gösterdi. Sabah baslayip günün geç saatlerine kadar devam eden mahalle ziyaretlerinin ilk duragi, Cankurtaran Mahallesi oldu. Cankurtaran’daki pazaryerini gezen Gürlesin, gösterilen ilgiden de bir hayli memnun kaldi. Birçok esnaf, Baskan Gürlesin’e bir seyler ikram edebilmek için birbiriyle yaristi. 7’den 70’e genci yaslisi, erkegi kadiniyla birçok kisi Baskan Gürlesin’le sohbet etti. Pazar ziyareti sonrasinda mahalle kahvesinde vatandaslarla bir araya gelen Gürlesin, burada mahallelilere hitap etti, görüs, istek ve önerilerini aldi.

YERINDE SORUN TESPITI, YERINDE ÇÖZÜM... 

Pamukkale Belediye Baskani Hüseyin Gürlesin, Cankurtaran’a kisa süre önce de geldigini hatirlatarak, ‘Kisa süre önce yine sizlerle birlikte olmustuk. Sizler, gerek muhtarimiz araciligiyla ve gerekse bizzat isteklerde bulunmustunuz. O gün tam kadro buradaydik ve isteklerinizi not almistik. Bugün ise söylenenlerin ne kadarinin yapildigini tespit etmek, yerinde inceleme yapmak ve zaman içinde ortaya çikan sorunlariniz varsa bunlari çözüme kavusturmak üzere yine tam kadro olarak buradayiz. Baskanlik makami oturma yeri degildir. Sürekli arazide olacagiz, yerinde sorun tespiti yapip yerinde çözüm için çalisacagiz dedik. Milletin bize olan güveninin karsiligini icraatlarimizla gösterecegiz. Yakin bir gelecekte Cankurtaran’da bazi hizmetlerin daha güçlü ve daha hissedilir sekilde sizlere ulastirildigini göreceksiniz. 1 yil sonra ise çok farkli olacak. Hele 5 yilin sonunda bambaska bir Cankurtaran ortaya çikacak’ dedi.

ADIM ATMADIK YER KALMADI...

Bu arada mahalle sakinleri de görüslerini aktardi. Birçogunun yollara kasis yapilmasi, mahalle yollarindaki eksiklikler, aydinlatma ve Denizli’ye ulasimdaki iyilestirmeler gibi ihtiyaçlari ortaya çikti. Baskan Gürlesin, beraberindekiler, mahalle muhtari ve mahalle sakinleri, birlikte bahse konu olan yerlerde inceleme yapti. Baskan Gürlesin, daire müdürünü telefonla arayarak talimatini verdi. Görüsmede, 2-3 hafta içinde yollarla ilgili iyilestirmelerde gözle görülür gelisme görmek istedigini talimatinda bildirdi. Baskan Gürlesin, mahalle sakinlerine ise telefon numarasini vererek herhangi bir olumsuzlukta aramalarini istedi.

BASKAN GÜRLESIN KARATAS’TA...

Cankurtaran’daki incelemesini tamamlayan Baskan Gürlesin, ardindan Karatas’a geçti. Burada yogun bir kalabalik tarafindan karsilanan Baskan Gürlesin, hiç vakit kaybetmeden mahalleyi bastan sona gezdi. Köylüler, mahalle meydaninda su birikintisinin olustugu bildirerek yardim istedi. Baskan Gürlesin de neler yapilabilecegini bizzat yerinde inceledi. Bazi taleplerin ‘Pamukkale Belediyesi görev ve yetki alanina girmedi’ diye kayitsiz kalamayacagini ifade eden Baskan Gürlesin, ‘Bizle ilgili olanlar için gerekeni yapacagiz. Diger istekleri ise ilgili mercilere iletecegim. Bizim ilgi alanimiz degil diyemeyiz. Bizzat gerekli yerlerle hemen iletisime geçecegim ve arada köprü olacagim’ dedi. Baskan Gürlesin ardindan, mahallede zamanla harabe haline gelen ve yikilmaya yüz tutmus tarihi bir eserde incelemede bulundu. Baskan Gürlesin, söz konusu eserin restorasyonu için yakindan ilgilenecegini belirtti.


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER