anasayfafacebooktwitter
destekhatti
ŞÖLENDE İLK TUR BİTTİ 17.05.2016

Pamukkale’de 3. Futbol Şöleni İlkbahar 2016 Halı Saha Futbol Turnuvası 1. Tur maçları tamamlandı. Rakiplerini eleyen 27 takım tur atladı. Kale’de oynanan Pınarspor-  Bağbaşı Şirinlerspor maçını izleyen ve takımlara başarılar dileyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Futbol şölenimizin centilmence geçmesini diliyorum” dedi.

 Pamukkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Pamukkale’de Futbol Şöleni”nin üçüncüsünde heyecan devam ediyor. “Pamukkale’de 3. Futbol Şöleni İlkbahar 2016” adıyla düzenlenen ve 54 takımın katıldığı halı saha futbol turnuvasında ilk tur maçları tamamlandı. Pamukkale Belediyesi tarafından yaptırılan halı sahalarda yapılan maçlarda heyecan oldukça yüksek idi. Kale, Karahayıt ve Kuşpınar’daki sahalarda yapılan maçlarda takımlar rakiplerini mağlup edip üst tura adlarını yazdırmak için büyük çaba harcadı. Şöleninin üçüncü gününde yapılan 9 maçta takımlar 101 gol atarken tur atlayan 27 takım  belli oldu.

“Amaç kaynaşmayı sağlamak”

Kale Sahası’nda Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve yardımcısı Adnan Kaya ile muhtarlar bir araya geldi. Güzelpınar temsilcisi Pınarspor ile Bağbaşı temsilcisi Şirinler FC maçı öncesi  Gürlesin her iki takım oyuncularına başarılar diledi. Burada açıklamalarda bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’de futbol şölenini her yıl iki kez düzenlemeye devam edeceklerini ifade ederek,  “Mahallelerimizin arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz turnuvamıza bu dönem 54 takım katıldı. Bu takımlar eleme usulü maçlar oynayarak finale oradan da şampiyonluğa kadar ulaşmak için mücadele edecekler.  Bizim amacımız mahallerimize yaptığımız halı sahaların aktif halde kullanılmasını sağlamak. Bunun için bu tür turnuvalarımız devam edecek. Tüm takımlara başarılar dilerken, turnuvamızın centilmence geçmesini dilerim” dedi. Gürlesin konuşmasının ardından maçın başlama vuruşunu yaptı.

İlk gün 9 takım belli oldu

Pamukkale’de 3. Futbol Şöleni İlkbahar 2016’da ilk tur ilk gününde tur atlayan 9 takım belli oldu. Kale sahasında oynanan maçlarda Aktepe Minibüsspor’u 13-3 yenen Pınarkent Gençlikspor, Cumhuriyet Kardeşlerspor’u 6-2 yenen Gölemezli FC ve Güzelköyspor’u 4-1’lik skorla geçen Kayıhan Teknikspor adlarını 2. tura yazdırdı. Karahatıy’ta oynanan maçlarda ise Develi Madrid Kurtluca’yı 7-1,  Haytabeyspor Güzelköy City’i 4-3 ve Örenspor ise Uzunpınarspor’u 8-0 yenerek eledi. Kuşpınar’daki maçlarda ise Cankurtaran GençliksporZeytinköy Kardeşspor’u 11-3 ve İncilipınar Kültürspor ise Kervansaray Çelikspor’u 8-4 yenerek 2. tura çıktı. Yine aynı sahadaki Dost Fatihgücü – Atalar Muhallebiyespor maçının normal süresi 8-8 tamamlandı. Tur atlayan takımı belirleyen penaltılarda Atalar Muhallabiyespor rakibine 5-4 üstünlük sağlayarak ikinci tıra çıkan takım oldu.

9 takım daha tur atladı

Turnuvada ikinci gün oynanan maçlarda da heyecan yüksekti.  Kale’de oynanan maçlarda Akköy Çerkezspor Karahayıtspor’u 8-4, Yıldız Kırtasiye Deliktaşspor Haytabey  İdman Yurdu’nu 4-2 yenerken, normal süresi 4-4 biten maçı penaltılarda  rakibi Eldenizli City’i 9-7 yenen Batı Tğrkmeneli takımı ikinci tura çıktı. Kuşpınar’daki maçlarda ise Tekkeköyspor Yunus Emrespor’u 11-8, İstiklalgücü Fatih Yörükgücü’nü 11-4 ve Pelitlibağspor ise Dokuzkavaklar Traktörspor’u 6-2 yenerek üst tura çıktı. Karahayıt’taki maçlarda ise Goncalı Romanspor Güzelpınarspor’u 6-5, Aktepe Tavas Gençlikspor Veteran Makinacılar takımını 15-2 ve Karakovaspor ise Cumhuriyet Gençlik takımını 9-5 yenmeyi bildi.

 

Büyük çekişme yaşandı

İlk turun son günündeki maçlarda da heyecan oldukça yüksekti. Karahayıt sahasında oynanan maçlarda Küçükderespor Korucukspor’u 13-2, Pamukkale FC Zeytinköy DTS’yi 8-1 ve Kaplanlarspor Fikirtepespor’u 10-5 yenerek tur atlama başarısını gösterdi. Kale’deki maçlarda ise Bağbaşı Şirinlerspor FC Pınarlarspor’u 22-0 yenerken,  Karahayıt Sivkarspor ile Bomcularspor’u 6-3 yenerek adlarını ikinci tura yazdırdı. Bu sahada oynanması gereken Fetihspor – Aksaçlılarspor maçına Fetihspor çıkmayınca maç hükmen sonuçlandı ve Aksaçlılarspor 2. Tura çıkmış oldu. Kuşpınar’daki maçlarda ise Asmalı City Cerrahi Hastanesi takımını 4-3, Kervansarayspor Reyhanipsor’u 7-4 ve Kavakdibispor Cankurtaranspor’u 8-5 yenerek 2. Tura yükseldi.

2. tur maçları Cuma günü oynanacak

Pamukkale'de 3. Futbol Şöelni İlkbahar 2016 Halı Saha Futbol Turnuvası'nda 2. tur maçları 20 Mayıs Cuma günü oynanacak. İlk tur maç sonuçları ve 2. tur maçlarının programı şöyle.

 

 

 

 

 

 

 


KURUMSAL HİZMET REHBERİ FAALİYET BİLGİLERİ LİNKLER